Autor Wątek: standardowe dokumenty  (Przeczytany 4829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ewer2010

• Gość
standardowe dokumenty
« dnia: Marzec 22, 2013, 08:28:05 pm »
Import z Chin - jakie standardowe dokumenty są wymagane przy imporcie z Chin?

jacek kill

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
Odp: standardowe dokumenty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2013, 12:22:30 pm »
Podstawowe to oczywiście faktura handlowa (commercial invoice) i packing list (dokument przewozowy), tam są wyszczególnione kartony, wagi, wymiary i ilości. Niby zwykłe dokumenty, ale jak Chińczycy potrafią w nich namieszać to szok!

Konrad L

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +4/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2013, 07:07:26 pm »
WItam! Dołączę się do tego wątku, bo podobny problem mam. Chciałbym na próbę ściągnąć sobie 10 koszulek na firmę. I chciałem wysłać sprzedawcy w Chinach fakturę, którą znalazłem polsko-angielską. Nie wiem czy oni mają tam w ogóle Vat ID itd, ale pytałem czy da rade to wypełnić, czy ma takie dane. Ale przysłał mi coś takiego http://us01.i.aliimg.com/ae_message/4/ac/cc/2e/fd/1409105439/original.jpg i teraz moje pytanie czy takie coś wystarczy do odprawy celnej i wystawienia przez UC SADu? Czy trzeba będzie jeszcze jakoś najpierw to tłumaczyć? Dlatego mu wysłałem pl-ang aby uniknąć tłumaczenia bo to zawsze dłużej. Chciałbym po prostu spróbować z tymi wszystkimi dokumentami na firmę itd, bo wcześniej zawsze ściągałem sobie po parę sztuk na siebie (głównie dla siebie czy znajomych), a teraz chciałbym "ogarnąć" nieco takie oficjalne działania.

Mikechiny

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +8/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2013, 11:04:03 am »
Z tego co widać to brakuje danych firmy z Chin, bo masz wpisane tylko imię i nazwisko sprzedającego, a jak kupujesz od firmy to powinna być cała nazwa firmy, vat ID nie mają w Chinach.

Zapytaj czy mają prawa eksportowe, bo jak nie to doliczą po stronie chińskiej jakieś 300 usd.