Autor Wątek: Które linie lotnicze polecacie ?  (Przeczytany 3250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

STEfan

• Gość
Które linie lotnicze polecacie ?
« dnia: Marzec 23, 2013, 09:30:27 pm »
Które linie lotnicze są godne zaufania, aby wybrać się do Chin ? W jakiej cenie są bilety lotnicze do Shenzhen i ile tam się leci, bo słyszałem, że z przesiadkami to około 17 godzin, czy to prawda ? Czy są loty bez przesiadek bezpośredno z Polski ?

jacek kill

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Które linie lotnicze polecacie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2013, 09:10:46 pm »
Jakoś w 2011 roku Finn Air miał promocje za 1600 PLN do Szanghaju, z nimi się fajnie leci, bo szybko - przez Helsinki. Tak samo szybko może być Aeroflotem przez Moskwę, ale odradzam... mam z nimi przykre doświadczenia - przez zimę opóźniony samolot z Moskwy do Warszawy i dzięki Bogu przebookowali nam na lot z Lufthansą, ale sporo nerwów i zamieszania. Koledze ukradli z bagażu aparat compact i odtwarzacz DVD, bo nie zabrał z sobą do podręcznego. Mi dwa razy uszkodzili walizkę i raz doleciała dopiero po trzech dniach.

Całkiem fajnie jest w KLM, ale lot dłuższy lot i zwykle nie ma dobrych promocji. Lufthansa ma promocje, ale ograniczone terminy, czasem da się nawet za 2300-2500 PLN polecieć nie tylko z Warszawy.

Do Shenzhen nie ma bezpośrednich lotów. Najlepiej do Hong Kongu i później przekroczyć granice albo do Guangzhou i szybkim pociągiem do Shenzhen. Chyba dopiero w 2016 ma tam być międzynarodowe lotnisko. A raz KLM leciałem 24 godziny do Shenzhen właśnie - przez Hong Kong, do tego przesiadki i czas oczekiwania, masakra.

No i jest oczywiście LOT z dobrą ceną, tylko kto lata w interesach do Pekinu? Czemu nie zrobią lotu do Guangzhou, Szanghaju i Hong Kongu?

Maciej Maverick Maciejewski

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-1
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2013, 04:55:24 pm »
Jak z Warszawy to jest trochę opcji do Chin, jak z innych miast to chyba najlpeiej Lufthansa - mają dosyć dobre połączenia, z cenami różnie, ale da się lecieć do Hong Kongu za 2500 PLN w promocji, a tak zwykle to za 2800-3200 PLN. Plusem jest to, że bagaż zawsze dolatuje na czas i samoloty też nie mają zwykle większych opóźnień. Oczywiście nie biorę pod uwagę jakiś poważnych strajków, zimy stulecia, czy pyłów wulkanicznych - bo z tym żadna linia nie wygra.

witalis

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2013, 09:44:33 pm »
Z Warszawy mozna się także wybrać aeroflotem - zdarzają się promocje za 1600-1800zł. Najtaniej to bylo w momencie epidemii ptasiej grypy, teraz to różnie. Zimą zwykle ceny są trochę niższe, najgorzej jest w sezonie wakacyjnym. Tanie bilety dla ludzi z północnej Polski może też mieć air baltica, oni niedrogo na daleki wschód latają, a jakość obsługi całkiem całkiem.

bartekchiny

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Reputacja: +6/-0
    • Największa galeria zdjęć z Chin
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2014, 07:38:24 pm »
Ostatnio w marcu leciałem Emirates i tak jak sprawdzałem teraz przeloty w maju do Pekinu i Guangzhou to mają nawet w okolicach 2000 PLN. Co prawda podróż trwa w sumie 17-20 godzin, ale i tak jest to lepszy wynik od konkurencji. Inne linie oferują od ceny 2500 PLN wzwyż i trzeba czekać na loty nawet 12-17 godzin! Chore! Emirates ma świetną obsługę, smaczne i świeże jedzenie, a poza tym są duże szanse na polskojęzyczną stewardesę.

www.fotochiny.com