Autor Wątek: jak oceniacie jakość chińskich produktów?  (Przeczytany 2594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacek kill

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
jak oceniacie jakość chińskich produktów?
« dnia: Marzec 24, 2013, 09:02:25 pm »
Może zbytnio uogólniam, ale jak oceniacie jakość chińskich wyrobów? Według mnie z roku na rok się poprawia. W latach 90-tych to był po prostu straganowy syf, a teraz mamy porządne telefony, tablety, odzież sportową, wytrzymałe buty itp. Oczywiście cena to jakość, więc jak w Polsce importer chce mało płacić i ludzie chcą tanio kupić to mają słabe wyroby później na własne życzenie.

Maciej Maverick Maciejewski

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-1
Odp: jak oceniacie jakość chińskich produktów?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2013, 08:44:39 am »
w Polsce importer chce mało płacić i ludzie chcą tanio kupić to mają słabe wyroby później na własne życzenie.

No tak, na własne życzenie kolego, ale ludzie całkiem po prostu nie mają pieniędzy i wolą właśnie kupić taniej. Później chodzą w takich butach co po dwóch miesiącach się rozkleją, korzystają ze sprzętu agd czy jakiejś niemarkowej elektroniki z Chin, która zwykle psuje się dokładnie po terminie gwarancji. Tak więc mają rzeczywiście gorszą jakość, taniej i wydaje im się, że tak oszczędzają.

Chociaż teraz wszystkie marki robią w Chinach i z jakością jest bardzo różnie. Według mnie brakuje kontroli jakości z zewnątrz. Te firmy, które zlecają produkcje w Chinach powinny dokładnie pilnować jakości przed wysyłką i byłoby dużo lepiej. Jak wiadomo Chińczycy jakością się nie martwią, jak są pieniądze na koncie.

DemoMen

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2013, 10:21:25 am »
Moim zdaniem jest coraz lepiej z jakością. Kwestia dogadania ceny i ustalenia jakości. Na przykład mamy krzesło biurowe - jeśli zamawiamy dużą ilość Chińczycy się dostosują. Powiedzmy, że chcemy zmienić pompę na gorszą, zamiast metalowych podłokietników zastosować plastikowe, metalową podstawę wymienić na plastik itp. Z ceny 120 USD zrobi się 70 USD. Według mnie cena to jakość, płacisz więcj to masz problemy z głowy.

bartekchiny

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Reputacja: +6/-0
    • Największa galeria zdjęć z Chin
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2013, 06:48:20 pm »
Z jakością jest różnie i nie ma reguły... czasem dostawca po 3-4 latach współpracy potrafi coś skopać. Czasem zupełnie przypadkowy dostawca, który oferuje najniższe ceny robi super jakość, bo mu zależy i się przykłada. Innym razem duża firma nie kontroluje dobrze jakości i to co pozornie miało być super jest totalną porażką. Zdarza się też, że droższa oferta jest gorsza od tańszej, bo całkiem po prostu ktoś chce na niej więcej zarobić.

A polscy importerzy często oczekują najniższych cen, ale ilości nie są największe - to jest chyba główny problem i Chińczyk woli sprzedać drożej i więcej do USA czy Niemiec niż męczyć się z drobnicą do Polski.

www.fotochiny.com

witalis

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2013, 05:33:35 pm »
bywa różnie, ale to prawda- chiny odkryły, że nie warto produkować buble na dużą skalę i przykładają teraz większą wagę do jakości produktów. Jednak pamiętajmy - wszystkim firmom zależy teraz na celowym posrzaniu produktów i chińczycy na pewno nie są wyjątkiem. Tak kręci się ten świat - sprzedajemy, kupujemy, a góra śmieci trafia do krajów 3 świata...

gopi

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2013, 09:51:30 am »
wszystko zależy od Twoich wymagań. Jak chcesz dobrej jakości i za to zapłacisz- dostaniesz dobrą jakość. Jak chcesz chłam, dostaneisz chłam. Choć prawda jest też taka, że bywa, że zamawiasz jakość i dostajesz chłam, ale to już loteria.