Autor Wątek: Samochód z Chin - czy to jest w ogóle możliwe?  (Przeczytany 6838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dymsza

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +1/-0
Samochód z Chin - czy to jest w ogóle możliwe?
« dnia: Maj 22, 2013, 06:07:21 pm »
mój znajomy chciał sprowadzić sobie samochód z Chin, ale według mnie koszty transportu przewyższą cenę auta, ponadto chyba utonie w papierkowej robocie, co o tym sądzicie?

Sepek

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Samochód z Chin - czy to jest w ogóle możliwe?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 05:28:51 pm »
Dołączam się do pytania. Czy możliwe jest sprowadzenie samochodu z Chin bez większych "spraw papierkowych". Ile wynosiłby średnio koszt za transport takiego samochodu z Chin? Czy na pewno nie przewyższy ceny samochodu?

Cjapa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2013, 01:10:54 am »
Koszt wysyłki z pewnością będzie duży, lecz nie przewyższy ceny samochodu - gdzie tam. Jest to możliwe, czytałem, że w istnieją odpowiednie firmy pośrednicze z Chinami, które umożliwiają bezpieczny transport.

jacek kill

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +3/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2013, 02:03:38 pm »
Parę lat temu zajmowałem się sprowadzeniem do Polski maszyn drogowych z Chin, był tam też walec, koparka, ciężarówka. Te mniejsze urządzenia poszły standardowo w kontenerze, te większe były załadowane luzem na statek. Niestety ceny są wtedy znacznie wyższe, więc opłaca się tylko transport jakiś pojazdów specjalistycznych, gdzie ceny w Polsce są o niebo wyższe niż w Chinach.

Osobówka chyba wejdzie do kontenera, szerokość maksymalna 2,3 metra, a samochód ma tak zwykle 1,8-2,0 metra. Teoretycznie się da... Niestety nie znam nikogo, kto się tym zajmuje.

Są też jeszcze dystrybutorzy marek chińskich już tutaj na Europę, można tam kupić.

Cło na pojazdy osobowe wynosi 10%. Jak w Chinach cena jest niska to się opłaca. Oczywiście konieczna jest homologacja!

Cjapa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2013, 05:16:53 pm »
Jeżeli mówimy o pojazdach ciężarowych to jest chyba trochę inaczej. Szczerze nie wchodziłbym w taki biznes, gdyż jest także ryzyko i bałbym się o dodatkowe, ogromne opłaty przez ciężki i duży towar.

KAteem

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2013, 08:35:04 pm »
Jasne, że jest to możliwe. Ja to bym sprowadził tego nowego Qorosa co dostał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wydaje się, że Chińczycy szybko się nauczyli budować bezpieczne auta,nie to co w 2000 ,  śmiali się, że auta się składają a teraz okazuje się , że zaczęli budować najbezpieczniejsze auta.

Jak tak dalej pójdzie to zdominują rynek w Europie, zwłaszcza ceną. I może potem tak być, że jak auto to tylko samochód z Chin.