Autor Wątek: ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem  (Przeczytany 2319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bea-ta

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +4/-0
ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem
« dnia: Sierpień 27, 2013, 06:56:29 pm »
Zawsze korzystałam z usług jednej, sprawdzonej spedycji. W czerwcu skusiałam się lepszą ceną, taka wycena na szybko w internecie - pewnie wiecie o jakiej firmie mowa! Teoretycznie wszystko było ok, miało być o jakieś 100 USD taniej przy drobnicy, miało być w ciągu 32 dni w Gdyni. Co się okazuje - samo ustalanie załadunku zajęło im jakieś 7-10 dni, zwykle moja spedycja robiła to w 2-3 dni. Później nie wiedzieli, czy B/L będzie telex czy oryginał, a jak dopytywałam o konkretną datę to też do końca nie potrafili powiedzieć. Okazało się, że towar płynął przez Rotterdam i później ciężarówką do Gdyni. Trwało to w sumie 42 dni. Paskudna komunikacja, olewkowe podejście i wielki bałagan. Radzę uważać na zbyt tanie oferty transportu, przez zmarnowany czas straciłam więcej niż te 100 USD oszczędności.
Bea-ta Ta.

Zdzis

• Gość
Odp: ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2013, 11:44:07 am »
Znam te tanie dostawy z Chin to po prostu bajka, potem dowalają w Gdynii i możesz się zdziwić.

Co z tego, że mam za 1m2 20 lub 30 usd jak potem dochodzą koszty w Gdynii jakieś kosmiczne, za THC i papiery wyjdzie jakieś 1000 zł przy byle jakiej drobnicy z Chin. Będziesz się cieszył, że Chińczyk wysłał tanio, potem okaże się, Że czekasz na towar nie 40 dni a 60.

Wysłał tanio i bez ubezpieczenia towaru, ale masz tanio jak to w Polsce cena czyni cuda, a potem lament i zgrzytanie zębów, bo jest 1000 lub więcej do zapłaty przy odprawie.

bartekchiny

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Reputacja: +6/-0
    • Największa galeria zdjęć z Chin
Odp: ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2014, 06:07:20 pm »
Nie będę nic tutaj pisał, ale jest taka jedna firma, która bardzo intensywnie się reklamuje, że za 120-150 USD wysyłają 1 m3 z Chin. Oferta dla naiwnych! Po pierwsze korzystają z bardzo okrojonej oferty armatorów. Zgłosiłem im towar do odbioru i czekałem 14 dni, aż raczyli to odebrać i przekazać do portu! Później w Hamburgu przesyłka utknęła na 12 dni, zanim ją przeładowali na statek do Gdyni. W sumie cały transport od momentu mojego zgłoszenia do momentu odbioru towaru w Polsce zajął 70 DNI!

Ustalona stawka za 2 m3 z odprawą, dostawą i wszystkimi formalnościami była na 500 USD, a ostatecznie wyszło 650 USD. Wolę już zapłacić te 300-500 USD więcej i mieć towar przez Hamburg w 35 dni.

www.fotochiny.com