Autor Wątek: Drop Shipping jak się rozliczać?  (Przeczytany 2537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Konrad L

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +4/-0
Drop Shipping jak się rozliczać?
« dnia: Październik 15, 2013, 02:26:40 pm »
Mam swoją firmę i jestem VAtowcem. Nie mam kasy fiskalnej, nie przekroczyłem limitu póki co.

Chciałbym np. wystawić aukcję na zasadzie droppshipingu kurtek zimowych. Mam kilka pytań. Wszyscy wiemy jak wygląda dropshipping wiec nie będę podawał tu przykładu, przejdę wiec do meritum sprawy.

Przy sprzedaży jeżeli kupię kurtkę za 100zł sprzedam ją za 150zł, to vat i podatek odlicza mi księgowa z tej sprzedaży czyli od np. 150zł. Ja wysyłam 100zł do Chińczyka i teraz jak się rozliczyć?

Czy można na tej zasadzie wziąć fakturę np. po miesiącu od zakupionego towaru od Chińczyka i ją sobie odliczyć u nas?

A jak wtedy US czy celny powiedzą, a gdzie cło i VAT na granicy? SKoro szło na sprzedaż? Czy lepiej nie brać faktury od Chińczyka i po prostu płacić ten VAT przy sprzedaży i tyle? Ale wtedy kontrola i skąd towar? Gdzie na niego faktury? Co sprzedajesz jak nic nie masz?

Może mi ktoś powiedzieć jak to wygląda? Bo prócz sprzedaży moich własnych koszulek chciałbym jeszcze dodać jakieś inne rzeczy na zasadzie drop shipping jednak dręczą mnie te pytanie jak się do końca z tego rozliczyć?

Pozdrawiam Konrad
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 09:20:28 am wysłana przez Master7 »

Mikechiny

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +8/-0
Odp: Drop Shipping jak się rozliczać?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2013, 12:07:55 pm »
Jak bym się  nie bawił w takie coś, ostatnio miałem przykład takiego dropsippingu z Chin, jedna osoba zamówiła obuwie z Chin, okazało się, że to podróbki mało tego rozmiar nie był taki jak zamówiła, nie mówiąc, już o konsekwencjach gdyby towar był poddany kontroli celnej. Nigdy nie wiesz co zostanie wysłane, równie dobrze może to być cegła w kartonie i co wtedy powiesz klientowi ? Nikt nie będzie szukał gościa co oszukał na 200 zł, więc ryzyko oszustwa jest duże.

Konrad L

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +4/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2013, 06:52:13 pm »
Jednak jeżeli wcześniej sam zamówię i zobaczę co to za towar itd i wiem, że jest to zaufany sprzedawca, poszukam o nim opinii to już co innego. Przecież nie będę zamawiał u pierwszego lepszego i wysyłał do klienta. Zresztą nie jest to odpowiedzią na moje pytanie.

Na innych forach pisali, że w prawie polskim nie ma jako takich przepisów na ten temat i najlepiej brać to na siebie jako formę usługi, tzn ja znajduję towar, którego szuka mój klient i on mi płaci za usługę (to jest ta różnica między ceną moją a ceną zakupu w Chinach). Jednak wtedy  nie może iść to jako gift tylko jako normalna paczka i mogą być w takim wypadku naliczane opłaty celne..hmm co o tym sądzicie?

Wiem, że może dla jednych to śmieszne, bo tutaj w większości ludzie pewno kontenerami ściągają towary, jednak ja chciałbym od czegoś zacząć, młody jestem to nie chce się wkopać ani prawnie ani pieniężnie, dlatego małymi kroczkami do przodu chciałbym coś zacząć dodatkowo, do tego co teraz robię:)

Mikechiny

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +8/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2014, 08:43:16 am »
Ogólnie możesz mieć problem jak towar nie dojdzie do odbiorcy, dojdzie za mały, ale co gorsza nie dojdzie wcale. Co wtedy ? Jak wygląda gwarancja takiej usługi, masz ubezpieczenie firmy od takich przypadków ? Forma takiej sprzedaży jest dziwna, bo nie wiesz co dostanie klient, już się z tym spotkałem i klient dostał podróbę butów w dodatku byle jaką i o rozmiar za małą co wtedy ?