Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Problemy w imporcie z Chin / Odp: Opóźnienia w produkcji w Chinach, kontrole środowiskowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Wrzesień 01, 2017, 09:05:57 am »
To wszystko możliwe, mieliśmy podobną sytuację. W pewnej fabryce nie mogli pomalować dwóch dużych produktów. Przedłużyli to o około 3 tygodnie i podjęli decyzję o przeniesieniu produkcji do innej fabryki, która mogła to polakierować. Na szczęście Chinka była zaradna i sobie poradziła z tym problemem.

Niestety duża większość dostawców rzeczywiście opóźnia produkcje teraz. Przyczyn jest wiele, ale wszystko wskazuje na to, że w Chinach zaczynają bardziej dbać o środowisko. Powiedziałbym, że to już taki ostatni dzwonek, bo tam jest naprawdę źle pod tym względem.
2
Problemy w imporcie z Chin / Opóźnienia w produkcji w Chinach, kontrole środowiskowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bea-ta dnia Wrzesień 01, 2017, 08:50:26 am »
Mam dostawcę, który opóźnia mi teraz produkcję o 2 miesiące. Tłumaczy się, że mają częste kontrole środowiskowe, że mają ograniczony czas produkcji. Ponoć mają też problemy z lakierowaniem elementów metalowych, bo wprowadzono różne zakazy w stosowaniu określonych środków chemicznych. Czy ktoś słyszał o podobnych problemach czy on tylko coś wymyśla, żeby się wytłumaczyć przede mną?
3
Transport morski z Chin pełnokontenerowy / Najtańsze stawki za kontenery z Chin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Marzec 03, 2016, 09:25:45 am »
Przyznam, że od 12 lat nie widziałem tak niskich stawek za kontenery z Chin. W tej chwili kontener 20" z FOB Shenzhen można wysłać nawet za 300 USD!!! Armatorzy znacząco obniżyli stawki ze względu na

Pozostałe stawki z innych chińskich portów można zobaczyć tutaj:

http://transportchiny.pl/ceny_transportu_z_chin.php
4
Wymiary kontenerów i objętość / Odp: Wymiary kontenerów transporcie morskim i lądowym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Marzec 03, 2016, 09:23:05 am »
Tutaj także przedstawiono fajnie wymiary kontenerów:

http://www.konteneryzchin.pl/kontenery_z_chin.php
5
Nowoczesna technologia w Chinach / Jak buduje się mosty w Chinach ? Właśnie tak.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Luty 29, 2016, 11:22:55 am »
https://www.youtube.com/watch?v=T7hdo9tL6u0  Szybko sprawnie i pomysłowo.
6
Targi w Chinach / Odp: Spis targów w Chinach w 2013 roku ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Marzec 23, 2015, 02:29:15 pm »
Akutalny spis targów w Chinach na rok 2015 znajdziecie na naszej stronie pod adresem poniżej:

https://www.importchiny.pl/targi_w_chinach.php
7
Kalkulator CBM JCC International Trade / Kalkulator CBM JCC International Trade dla ładunków z Chin.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Marzec 23, 2015, 02:25:25 pm »
Kalkulator CBM JCC International Trade dla obliczania objętości CBM, przy ładunkach z Chin. Możecie przeliczyć szybko ilości kartonów oraz wagi towarów, także sprawdzić czy dany towar zmieści się do określonego kontenera. Jest to nasz bezpłatnie udostępniony kalkulator CBM. Zapraszamy do pobierania, link poniżej:

https://www.importchiny.pl/stawki_z_chin.php
8
Ogólnie o imporcie z Chin / Torebki damskie z Chin, pytanie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikechiny dnia Listopad 03, 2014, 10:56:13 am »
Jakie dokumenty są wymagane i co trzeba aby sprowadzić torebki damskie z Chin, jak można sprawdzić czy nie są to podróbki ?
9
Ceny, opłacalność, zysk produktów z Chin / Odp: Co się najbardziej opłaca sprowadzać z Chin - złota recepta?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Październik 31, 2014, 06:14:18 pm »
Jest wielu importerów-marzycieli. Kupi sobie tanio telefony Samsunga, tablety, zegarki, karty SD, pamięci na USB, oczywiście wszystko w małych ilościach, na próbę, czy przejdzie, a później już z górki. Zwykle kończy się to tak, że trafia na dostawcę, który okłamuje go, że sprzeda mu dużo taniej i oczywiście małe ilości. Później oczekuje zapłaty z góry na konto PayPal albo WesternUnion czy prywatne konto w banku chińskim. Później niby wysyła towar, ale przeprasza, bo dochodzi podatek. Później napisze, że przesyłka utknęła w Hong Kongu, bo tam cło jest do zapłaty i trzeba mu dosłać trochę kasy. Minie kolejny tydzień, miesiąc, rok, nie będzie ani towaru ani pieniędzy. Druga opcja jest taka, że wysyłają podróbki i celnicy oczywiście się tym już zajmą jak należy w Polsce. Dla mnie taki import jest trochę śmieszny, tacy ciułacze, kupić 10 sztuk, sprzedać i zamówić za tydzień 12 sztuk... Jakieś kombinacje i sprowadzanie towaru na osoby prywatne, że niby prezenty, żeby cła nie było, ani podatku, albo lecą do Chin i skupują ten towar, później wysyłają pocztą czy zabierają część do bagażu. Ile zachodu, żeby parę groszy zarobić albo nawet stracić. Ludzie w Polsce nie rozumieją, że import z Chin oznacza, że trzeba się na tym znać lub zlecić pomoc odpowiedniej firmie. Owszem można zaczynać od mniejszych ilości, ale przecież jakaś sprzedaż na sztuki to pomyłka. 
10
Transport morski z Chin drobnicowy / Odp: ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Październik 31, 2014, 06:07:20 pm »
Nie będę nic tutaj pisał, ale jest taka jedna firma, która bardzo intensywnie się reklamuje, że za 120-150 USD wysyłają 1 m3 z Chin. Oferta dla naiwnych! Po pierwsze korzystają z bardzo okrojonej oferty armatorów. Zgłosiłem im towar do odbioru i czekałem 14 dni, aż raczyli to odebrać i przekazać do portu! Później w Hamburgu przesyłka utknęła na 12 dni, zanim ją przeładowali na statek do Gdyni. W sumie cały transport od momentu mojego zgłoszenia do momentu odbioru towaru w Polsce zajął 70 DNI!

Ustalona stawka za 2 m3 z odprawą, dostawą i wszystkimi formalnościami była na 500 USD, a ostatecznie wyszło 650 USD. Wolę już zapłacić te 300-500 USD więcej i mieć towar przez Hamburg w 35 dni.
Strony: [1] 2 3 ... 10