Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Transport morski z Chin pełnokontenerowy / Najtańsze stawki za kontenery z Chin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Marzec 03, 2016, 09:25:45 am »
Przyznam, że od 12 lat nie widziałem tak niskich stawek za kontenery z Chin. W tej chwili kontener 20" z FOB Shenzhen można wysłać nawet za 300 USD!!! Armatorzy znacząco obniżyli stawki ze względu na

Pozostałe stawki z innych chińskich portów można zobaczyć tutaj:

http://transportchiny.pl/ceny_transportu_z_chin.php
2
Wymiary kontenerów i objętość / Odp: Wymiary kontenerów transporcie morskim i lądowym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Marzec 03, 2016, 09:23:05 am »
Tutaj także przedstawiono fajnie wymiary kontenerów:

http://www.konteneryzchin.pl/kontenery_z_chin.php
3
Nowoczesna technologia w Chinach / Jak buduje się mosty w Chinach ? Właśnie tak.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Luty 29, 2016, 11:22:55 am »
https://www.youtube.com/watch?v=T7hdo9tL6u0  Szybko sprawnie i pomysłowo.
4
Targi w Chinach / Odp: Spis targów w Chinach w 2013 roku ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Marzec 23, 2015, 02:29:15 pm »
Akutalny spis targów w Chinach na rok 2015 znajdziecie na naszej stronie pod adresem poniżej:

https://www.importchiny.pl/targi_w_chinach.php
5
Kalkulator CBM JCC International Trade / Kalkulator CBM JCC International Trade dla ładunków z Chin.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Master7 dnia Marzec 23, 2015, 02:25:25 pm »
Kalkulator CBM JCC International Trade dla obliczania objętości CBM, przy ładunkach z Chin. Możecie przeliczyć szybko ilości kartonów oraz wagi towarów, także sprawdzić czy dany towar zmieści się do określonego kontenera. Jest to nasz bezpłatnie udostępniony kalkulator CBM. Zapraszamy do pobierania, link poniżej:

https://www.importchiny.pl/stawki_z_chin.php
6
Ogólnie o imporcie z Chin / Torebki damskie z Chin, pytanie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikechiny dnia Listopad 03, 2014, 10:56:13 am »
Jakie dokumenty są wymagane i co trzeba aby sprowadzić torebki damskie z Chin, jak można sprawdzić czy nie są to podróbki ?
7
Ceny, opłacalność, zysk produktów z Chin / Odp: Co się najbardziej opłaca sprowadzać z Chin - złota recepta?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Październik 31, 2014, 06:14:18 pm »
Jest wielu importerów-marzycieli. Kupi sobie tanio telefony Samsunga, tablety, zegarki, karty SD, pamięci na USB, oczywiście wszystko w małych ilościach, na próbę, czy przejdzie, a później już z górki. Zwykle kończy się to tak, że trafia na dostawcę, który okłamuje go, że sprzeda mu dużo taniej i oczywiście małe ilości. Później oczekuje zapłaty z góry na konto PayPal albo WesternUnion czy prywatne konto w banku chińskim. Później niby wysyła towar, ale przeprasza, bo dochodzi podatek. Później napisze, że przesyłka utknęła w Hong Kongu, bo tam cło jest do zapłaty i trzeba mu dosłać trochę kasy. Minie kolejny tydzień, miesiąc, rok, nie będzie ani towaru ani pieniędzy. Druga opcja jest taka, że wysyłają podróbki i celnicy oczywiście się tym już zajmą jak należy w Polsce. Dla mnie taki import jest trochę śmieszny, tacy ciułacze, kupić 10 sztuk, sprzedać i zamówić za tydzień 12 sztuk... Jakieś kombinacje i sprowadzanie towaru na osoby prywatne, że niby prezenty, żeby cła nie było, ani podatku, albo lecą do Chin i skupują ten towar, później wysyłają pocztą czy zabierają część do bagażu. Ile zachodu, żeby parę groszy zarobić albo nawet stracić. Ludzie w Polsce nie rozumieją, że import z Chin oznacza, że trzeba się na tym znać lub zlecić pomoc odpowiedniej firmie. Owszem można zaczynać od mniejszych ilości, ale przecież jakaś sprzedaż na sztuki to pomyłka. 
8
Transport morski z Chin drobnicowy / Odp: ostrzegam przez 'zbyt tanim' transportem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Październik 31, 2014, 06:07:20 pm »
Nie będę nic tutaj pisał, ale jest taka jedna firma, która bardzo intensywnie się reklamuje, że za 120-150 USD wysyłają 1 m3 z Chin. Oferta dla naiwnych! Po pierwsze korzystają z bardzo okrojonej oferty armatorów. Zgłosiłem im towar do odbioru i czekałem 14 dni, aż raczyli to odebrać i przekazać do portu! Później w Hamburgu przesyłka utknęła na 12 dni, zanim ją przeładowali na statek do Gdyni. W sumie cały transport od momentu mojego zgłoszenia do momentu odbioru towaru w Polsce zajął 70 DNI!

Ustalona stawka za 2 m3 z odprawą, dostawą i wszystkimi formalnościami była na 500 USD, a ostatecznie wyszło 650 USD. Wolę już zapłacić te 300-500 USD więcej i mieć towar przez Hamburg w 35 dni.
9
Porady dla zaczynających import z Chin / Odp: Jak sprawdzić wiarygodność firmy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartekchiny dnia Październik 31, 2014, 06:03:34 pm »
Sugeruję skorzystać z usług firmy JCC Int. Trade. Za rozsądne pieniądze (taniej niż konkurencja) mogą zweryfikować dokładnie dokumenty firmy, czyli licencję biznesową, licencję eksportową, wszelkie certyfikaty, a nawet dowód osobisty osoby kontaktowej czy managera danej firmy. Wiesz wtedy z kim masz do czynienia w Chinach, jaki jest prawdziwy adres firmy, kto jest właścicielem, w jakiej branży firma działa, czy jest oficjalnie zarejestrowana w spisie firm dla danej prowincji, jaki ma kapitał zakładowy itp. Sprawdzają nawet numery telefonów, adresy IP, historię strony www dostawcy chińskiego i adresy IP z emaili. Według mnie bardzo pomocne. 

Gdyby tego było mało to na miejsce wysyłają swojego człowieka i 'na żywo' może wszystko sprawdzić.
10
Import z Chin a vat / Odp: Drop Shipping jak się rozliczać?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikechiny dnia Sierpień 12, 2014, 08:43:16 am »
Ogólnie możesz mieć problem jak towar nie dojdzie do odbiorcy, dojdzie za mały, ale co gorsza nie dojdzie wcale. Co wtedy ? Jak wygląda gwarancja takiej usługi, masz ubezpieczenie firmy od takich przypadków ? Forma takiej sprzedaży jest dziwna, bo nie wiesz co dostanie klient, już się z tym spotkałem i klient dostał podróbę butów w dodatku byle jaką i o rozmiar za małą co wtedy ?
Strony: [1] 2 3 ... 10