PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Czy dostawcy z Alibaby są wiarygodni?

Kategoria: jak bezpiecznie importować z Chin

 

Do niedawna traktowaliśmy Alibabę jako wiarygodne źródło dostawców z Chin. Okazuje się jednak, że i tam pojawiają się dosyć często oszuści. Spotkaliśmy się z dwiema metodami oszustwa. Jedna z nich jest wręcz szokująca.

Kilka lat temu napisał do nas potencjalny klient, który planował zakup zaledwie kilkunastu hokerów, krzeseł barowych. Cena była bardzo atrakcyjna, oferta pochodziła z Alibaby. Naszą uwagę zwróciły koszty transportu, bo te kilkanaście kartonów, kilkadziesiąt kilogramów i dosyć sporą objętość chiński dostawca planował wysłać kurierem za symboliczne 50 USD. Początkujący importer bardzo się ucieszy z takiej oferty, transport tani, jak usługi lokalnego kuriera w Polsce. No właśnie, tani, ale nierealny. Kiedy przeanalizowaliśmy fakturę doszukaliśmy się tam kolejnych błędów. Napisaliśmy do tego dostawcy, aby przedstawił nam swoją licencję biznesową i wyjaśnił koszty dostawy. Zamilkł i już nigdy się nie odezwał ani do nas, ani do klienta - po prostu oszustwo dzięki naszej interwencji nie powiodło się!

Drugie oszustwo jest bardziej złożone, nawet trudno w to uwierzyć. W Polsce niektóre firmy kupują konta Allegro, tak samo w Chinach kupują lub wynajmują konta na Alibabie. Co ciekawe wynajmują także konta polskich firm, polskich dostawców, a także dostawców z innych krajów. Trudno powiedzieć, czy inne firmy celowo uczestniczą w tym procederze, czy nie mają świadomości późniejszych poczynań nowego właściciela konta. Mimo wszystko jest to bardzo niebezpieczny proceder, bo importer ma pewność, że rozmawia ze zweryfikowaną, realną firmą. Po drugiej stronie na zapytania o produkty czeka po prostu oszust. Może bez problemu wystawić fikcyjną fakturę, użyć dowolnej nazwy firmy, zmyślonego adresu i podać prywatne konto. Właśnie w ten sposób zostało oszukanych wiele firm, do nas zwróciła się o pomoc jedna z nich, ale było już za późno. Stracili 18000 USD.

Warto zadać sobie pytanie, czy warto przelewać pieniądze w oparciu o dane z Alibaby, o jakieś fikcyjne strony www, czy lepiej zaangażować firmę JCC International Trade i ustrzec się przed oszustwem. Podjęcie ryzyka i późniejsze straty finansowe, są zwykle 10-20 krotnie wyższe, niż wynagrodzenie za nasze usługi związane z kontrolą jakości czy weryfikacją firm.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl