PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Dlaczego nie wolno importować markowych towarów z Chin?

Kategoria: import z Chin dla początkujących

 

Otrzymujemy czasami zapytania od osób zainteresowanych importem telefonów Sony, Nokia, I-Phone, konsol i padów Xbox, Playstation, butów Nike, Adidas, zdarzyło się nawet zapytanie o prezerwatywy Durex z Chin. Staramy się odpowiadać również na takie zapytania, ale import markowych towarów nie jest możliwy z kilku względów. Po pierwsze trzeba posiadać autoryzację przedstawiciela (dystrybutora) danej marki. Autoryzacja taka potwierdza, że reprezentujemy daną markę, możemy posługiwać się ich znakiem towarowym i mamy prawo importować, nabywać ten towar w określony sposób. Oczywiście przeciętna Polska firma nie ma takich zezwoleń, a sprzedaż markowych towarów odbywa się poprzez odpowiednie sieci sprzedaży i dystrybucji. Bez takiego zezwolenia nie możemy importować produktów oznaczonych określoną, sławną marką i logotypem. Kolejną barierą jest dostępność do takich towarów. Nawet jeśli dana fabryka w Chinach produkuje taki towar to wysyła go na przykład do siedziby firmy w Japonii, Niemczech, USA, gdzie jest później pakowany, sprawdzany i dystrybuowany na cały świat. Producent w Chinach nie powinien i nie ma prawa oferować tych wyrobów dowolnym importerom. Obowiązują go ścisłe umowy i oczywiście grożą im znaczące kary za sprzedaż towaru poza siecią dystrybucji danej firmy. Istotane jest tu także kwestia ochrony znaku towarowego i zarejestrowanych patentów. Tak więc jeśli komuś udaje się dotrzeć do takiego towaru to jest udostępniony nielegalnie lub jest to po prostu tańsza podróbka (bywa, że podróbki wyglądają bardzo podobnie i są dobrej jakości np. zegarki, telefony). Gdybyśmy chcieli legalnie nabyć w Kraju Środka markowy sprzęt Sony, Apple itp. to w detalu jest to możliwe, ale ceny w chińskich sklepach i salonach są podobne lub nawet wyższe niż w Polsce. Gdy doliczymy do tego koszty kuriera, transport, cło i podatki takie przedsięwzięcie w ogóle nie ma sensu. Jeśli już ktoś zdecyduje się na import markowego towaru lub podróbek takiego towaru grożą mu oczywiście przykre konsekwensje, o czym napiszemy w kolejnym artykule.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl