PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Gdzie sprawdzić cło na towary z Chin?

Kategoria: praktyczne porady w imporcie z Chin

 

Stawki celne na chińskie produkty

Polscy importerzy, początkujący importerzy szukają stawek celnych. Niektórzy o tym zapominają i stawka celna może okazać się przykrą niespodzianką.

Poniżej link do oficjalnej strony Komisji Europejskiej, która prezentuje stawki celne, kody TARIC (HS Codes):

TUTAJ ZNAJDZIESZ STAWKI CELNE NA TOWARY Z CHIN

 

Jak sprawdzić stawkę na produkt z Chin

Najprościej zapytać chińskiego dostawcę o kod HS na importowany towar. Co prawda chińscy dostawcy czasami podają niepełny lub błędny kod (różnica w końcówkach), ale to już naprowadzi nas na właściwą sekcję.

Druga metoda to samodzielne poszukiwanie tekstowe. Najpierw wybieramy kraj pochodzenia - Chiny. Wystarczy, że rozwiniemy zakładkę Dodatkowe kryteria i w polu Opis towaru wpiszemy wyszukiwaną frazę. Oczywiście nie zawsze pojawią się wyniki wyszukiwania. Warto próbować liczbę mnogą lub rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest dany przedmiot. Później otwieramy poszczególne sekcje i szukamy konkretnego produktu lub danej grupy towarowej.

Kolejnym sposobem jest otwieranie poszczególnych sekcji. Przy polu Kod towarów klikamy link Przeglądaj. Tutaj zależnie od surowca, rodzaju towaru wyszukujemy daną sekcję. Na przykład szukając cła na golarkę z Chin otwieramy Sekcja XVI Maszyny i urządzenia, następnie Dział 85 i podgrupę 8510 - Golarki.... Pełny kod TARIC będzie miał postać 8510100000, a cło wyniesie 2,2%.

 

Jak obliczyć cło na towary z Chin?

Warto pamiętać także o tym, że cło na towary z Chin jest naliczane od wartości towaru razem z całym transportem z Chin do siedziby naszej firmy. W uproszczeniu: importujemy golarki o wartości 10000 USD, a koszt całego transportu wyniesie 1600 USD. Cło 2,2% będzie naliczane od wartości 11600 USD, wyniesie 255,20 USD. Do kwoty całkowitej 11600 USD + 255,20 USD = 11855,20 USD będzie doliczony VAT 23%. Podatek od towaru wyniesie wówczas około 12270 PLN (zależnie od kursu walut).

Zanim podejmiecie decyzję o imporcie - pamiętajcie o dokładnych kalkulacjach.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl