PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Targi Kantońskie - porady, czy warto lecieć, co przygotować?

Kategoria: podróż do Chin - targi i wizytowanie fabryk

 

Najsławniejsze, największe, najpopularniejsze i w zasadzie najstarsze Targi Kantońskie. To właśnie tam import z Chin rozpoczynało wielu polskich przedsiębiorców, czego osobiście byliśmy świadkami i często pomagaliśmy w pierwszych negocjacjach od 2004 roku. Na targach w Kantonie (Guangzhou) można nawiązać długotrwałe relacje biznesowe, jak też znaleźć pierwszych dostawców, którzy dopiero po pewnym czasie okazują się nie być idealni i niekoniecznie są najtańsi. Warto pamiętać o tym, że na tych targach ogromną większość dostawców stanowią po prostu mniejsze i większe firmy handlowe.

Czy warto lecieć na Targi Kantońskie w Chinach?

W zasadzie są to targi wielobranżowe, prezentują się tam dostawcy oferujący przeróżne towary. To targi zarówno dla osób zaczynających import, ale również dla wieloletnich importerów. Można tam nawiązać pierwsze kontakty, ale można też porównać oferty innych firm, sprawdzić sytuację na rynku, zapoznać się z nowościami itd. Zarówno mniejsi, jak i więksi importerzy znajdą tam odpowiednich partnerów. Na targach znajdziemy wielkie, prestiżowe koncerny, które wykupują ogromne przestrzenie w najpopularniejszych halach. Znajdziemy też małe firmy, które czasem współdzielą jedno stoisko z zaprzyjaźnionym producentem z ich miasteczka. Zdarza się też, że na korytarzu lub w kawiarni podejdzie do nas jakaś Chinka czy Chińczyk i wręczy nam katalog swojej firmy. Oczywiście takie praktyki są zwalczane, ale zdarza się nadal, że firmy nie posiadające stoisk na targach szukają nowych klientów. Na pewno mamy spore szanse na znalezienie dostawców towaru z Chin. Najważniejsze, żeby wybrać odpowiednią fazę targów, bo jak wiadomo Targi Kantońskie trwają miesiąc w 3 fazach. Podział ze względu na branże jest widoczny tutaj: http://www.cantonfair.org.cn/.

Co przygotować na Targi Kantońskie?

Poniżej kilka wskazówek, co przygotować na Targi w Kantonie:

  • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
  • chińską wizę, może to być wiza turystyczna lub biznesowa. Aby uzyskać wizę do Chińskiej Republiki Ludowej należy przygotować wniosek ze zdjęciem, kopię rezerwacji biletów, kopię rezerwacji hotelu, a w przypadku wizy biznesowej oryginalne zaproszenie od chińskiej firmy
  • wizytówki - niestety wielu polskich przedsiębiorców o tym zapomina. Co prawda na targach można wyrobić "na szybko" wizytówki, ale nie będą się one prezentowały jakoś szałowo. Wizytówka jest pomocna do wejścia na targi, do pierwszej rejestracji. Później wizytówki będzie oczekiwał każdy chiński dostawca, z którym rozmawiamy. Największym zaskoczeniem dla chińskich dostawców były plastikowe wizytówki jednego z naszych klientów, których w żaden sposób nie mogli przyczepić zszywaczem do swoich kalendarzy ;-).
  • fotografię na jasnym tle, taką jak do paszportu lub dowodu, jest potrzebna do identyfikatora "kupca" wizytującego targi
  • opcjonalnie poprzedni identyfikator, o ile wcześniej byliśmy już na Targach Kantońskich. Stary identyfikator zostanie zaktualizowany.
  • przydatny może być też mały bagaż na kółkach, jeśli planujemy zbierać wiele próbek, gadżetów i katalogów
  • alternatywnie możemy dokonać rejestracji internetowej i wydrukować uzyskane w ten sposób zaproszenie

Na Targach Kantońskich nie obowiązuje żaden biznesowy dress code, ale wiadomo "jak cię widzą, tak cię piszą", pierwsze wrażenie jest także ważne. Wypada ubrać elegancką koszulę, bluzkę, ewentualnie krawat i marynarkę, żakiet. Niestety w czasie edycji wiosennej targów w Kantonie panują często upały, więc lepiej przygotować koszule z krótkim rękawem i cieniutkie spodnie. Targi Kantońskie to także miks kulturowy, warto zabrać ze sobą sporo tolerancji i wyrozumiałości dla innych nacji i ich zachowania.

W razie pytań - służymy pomocą w wyborze właściwych targów. Po udanych negocjacjach na Targach Kantońskich chętnie pomożemy w kontrolach jakości i organizacji transportu. Do zobaczenia na Targach Kantońskich w 2017 roku, będziemy tam od 15 października!

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl