PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Targi branżowe - czy zawsze odpowiednie?

Kategoria: podróż do Chin - targi i wizytowanie fabryk

 

Przed wyborem targów w Chinach warto dokładnie się zastanowić, zanim zakupi się bilety lotnicze i zarezerwuje hotel. Mieliśmy do czynienia z klientami, którzy samodzielnie podejmowali błędne decyzji lub wybierali targi zbyt pochopnie kierując się samą nazwą imprezy handlowej. W jednym przypadku klient poleciał z grupą ludzi (wyjazd zorganizowany) na targi do Pekinu, okazało się, że nie znalazł tam żadnego dostawcy ze swojej branży. Zdecydował się przylecieć tysiące kilometrów do Shenzhen, gdzie namierzył producenta - tam się spotkaliśmy i tak rozpoczął z nami współpracę. Inni klienci błędnie wybrali targi biżuteryjne, jak się okazało były tam głównie luksusowe zegarki i diamenty z różnych stron świata. Na szczęście ich pobyt był na tyle długi, że udało nam się znaleźć dostawców na ich wyroby w tym samym rejonie. Klient, któremu bardzo zależało na siatkach i ogrodzeniach bardzo rozczarował się targami metalurgicznymi w Guangzhou. Nie zawsze targi branżowe są właściwym wyborem np. na targach motoryzacyjnych może nie być farb i lakierów. Takich zagadek i wątpliwości jest wiele. W dużej mierze polegamy na własnym doświadczeniu, bowiem udało nam się odwiedzić wiele imprez handlowych w różnych częściach Chin. Warto też brać pod uwagę pewną "rejonizację" produktów. Są prowincje, miasta, które słyną z danego wyrobu i można nawiązać kontakty handlowe zarówno na targach, jak i poza nimi wizytując fabryki. Zdarza się, że wydarzenie jakim są targi jest skierowane do Chińczyków, na ich własny rynek (było tak na przykład przez pierwsze lata targów meblowych w Shenzhen) - wówczas mało kto mówi po angielsku, a większość dostawców nie ma praw eksportowych i nawet niekoniecznie zależy im na współpracy z zagranicą. Warto też awaryjnie nawiązać kontakt z firmami, które są w pobliżu i niekoniecznie wystawiają się na targach. Warto zarezerwować kilka dodatkowych dni, jeśli targi będą udane pozwiedzamy okolicę lub zrobimy udane zakupy, a jeśli nie mamy dodatkowy czas na szukanie dostawców na miejscu.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl