PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Transport z Chin - pamiętajmy o opłatach rozładunkowych THC!

Kategoria: transport z Chin

 

Organizując transport z Chin należy pamiętać przede wszystkim o opłatach rozładunkowych (THC - Terminal Handling Charge) w porcie docelowym czyli na przykład w Gdyni lub Hamburgu. Jeśli chiński dostawca organizuje transport morski na warunkach CIF lub C&F, wówczas nie interesują go takie opłaty. Na przykład wyceni nam transport na kwotę 50 USD za 2 m3. W porcie docelowym skontaktuje się z nami agent odpowiedzialny za rozformowanie i rozładunek towaru, ewentulanie także może zorganizować oclenie i transport drogowy. Wówczas ten agent poinformuje nas o opłatach THC na przykładową kwotę 500 USD. Jeśli wcześniej skalkulowaliśmy opłacalność całego importu i uwzględniliśmy 50 USD jako całkowity koszt transportu nasze całe przedsięwzięcie będzie mało opłacalne, gdy dodamy 500 USD kosztów. Warto o tym pamiętać i zawsze wyjaśnić przed wysyłką towaru jakie będą opłaty THC. Tych opłat nie da się uniknąć i wpływają one znacząco na koszt całego transportu.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl