KONTROLA JAKOŚCI W CHINACH

Rzetelna kontrola jakości Chiny

Nasz inspektor zwraca uwagę na każdy szczegół, defekt

Załadunek kontenera w Chinach, kontrola

Załadunek kolejnego kontenera dla naszego klienta - sprawdzamy zawartość

Kontrola jakości - elektronika w Chinach

Warto wiedzieć, co jest w środku, jakie podzespoły

Kontrola jakości towaru w Chinach

audyty chińskich fabryk

Gdy tylko otrzymujemy informacje, że towar w Chinach jest gotowy - nasz przedstawiciel odwiedza fabrykę / magazyn. W zależności od sposobu pakowania i rodzaju towaru - dokonujemy dokładnej kontroli. Oferujemy zarówno wyrywkowe kontrole jakości w Chinach, jak również 100% kontrole, które czasami trwają kilka dni.

Przed sprawdzeniem notujemy wszystkie uwagi z Państwa strony. Analizujemy dokładnie specyfikację towaru, sprawdzamy ilości na fakturze / packing-liście. Zwracamy uwagę na wszystkie drobiazgi i szczegóły, które dla wielu dostawców z Chin nie są niczym istotnym. Przed sprawdzeniem ustalamy z dostawcą w Chinach czy towar będzie spakowany czy rozpakowany i przygotowany do sprawdzenia. Czasami sposób pakowania nie jest istotny i nie ma wpływu na jakość, zdarza się jednak, że pakowanie może na przykład zarysować wyroby, uszkodzić brzegi, narożniki itp. Kierujemy się tutaj opinią naszego klienta i naszym doświadczeniem w kontrolach jakości w Chinach.

W ocenie chińskiego dostawcy: drobna wada to nie problem!

Towar, który został przygotowany oglądamy dosłownie z każdej strony. Sprawdzamy kolorystykę, wygląd, bryłę, łączenia, funkcjonalność, opakowanie... Przestawiciel firmy JCC Int. Trade jest wyjątkowo wyczulony na wszystkie drobne usterki: zarysowania, pęknięcia, niedociągnięcia farby. Chińscy dostawcy często dziwią się, że w ogóle odnotowujemy takie drobiazgi. My jednak traktujemy to jako zoobowiązanie wobec naszego klienta - dlaczego mamy przymykać oko na takie usterki?

Dostawca zapewniał, że jest producentem, ale dlaczego kontorla jakości odbędzie się w zupełnie innej prowincji niż dane firmy na fakturze?

Dzięki profesjonalnemu podejściu do kontroli jakości w Chinach - żaden z naszych klientów nigdy nie zawiódł się zlecając nam to ważne i niełatwe zadanie. Oczywiście zdarza się, że towar jest w 100% sprawny, czysty i prawidłowo spakowany - musimy jednak przyznać, że taka sytuacja nie jest normą, codziennością. Gdy tylko dostrzegamy błędy, sprawdzamy towar jeszcze dokładniej. Jeden błąd może być zwiastunem wielu innych uszkodzeń (powtarzalność wad). Wiemy też, że cena odzwierciedla jakość (chociaż nie zawsze), tańsze wyroby są po prostu gorsze, chiński dostawca stosuje gorsze materiały, tańsze mocowania, słabsze farby itp. Bywają jednak przypadki, że firma handlowa podaje wysokie ceny, chce dobrze zarobić, ale zleca produkcję małej fabryce, która w ogóle nie przejmuje się wyglądem i jakością swoich produktów.

Czy wiecie Państwo, jak naprawdę wygląda fabryka Państwa dostawcy w Chinach? Widzieliśmy fabryki, które szokują i odstraszają od dalszej współpracy.

Oczywiście sprawdzenie jakości wyprodukowanego towaru w Chinach wcale nie wyklucza sprawdzenia firmy. W czasie przeglądania produktów rozmawiamy z dostawcą, spotykamy się z managerami firmy, oglądamy biura, hale produkcyjne, magazyny. W rezultacie otrzymujecie Państwo szczegółowy raport i zdjęcia dotyczące zamówionego towaru, poza tym nasz przedstawiciel chętnie opisze swoje obserwacje dotyczące danej fabryki.

Więcej szczegółów na stronie:
www.sprawdzeniefirmywchinach.pl

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl