HISTORIA FIRMY JCC INT. TRADE

Początki działalnoście w mieście Shenzhen, rok 2004

Początki działalnoście w mieście Shenzhen, dystrykt Luohu, rok 2004

Pierwsze spotkania biznesowe w Hong Kongu

Pierwsze spotkania biznesowe i zwiedzanie Hong Kongu, rok 2003

Nowoczesna metropolia Shenzhen - widok z wieżowca DiWang

Nowoczesna metropolia Shenzhen - widok z wieżowca DiWang, rok 2004

Historia firmy JCC Int. Trade

początki importu z Chin

2003-2004 Pierwsze wyloty do Chin. Wizytowanie fabryk w rejonach Szanghaju, Changzhou, Shenzhen, DongGuang. Spotkania z firmami handlującymi podzespołami elektronicznymi w Hong Kongu. Pierwsze kontakty z dostawcami z Chin, Hong Kongu i Tajwanu. Organizowanie zamówień, import z Chin: podzespołów, baterii i akumulatorów, przyłączy audio-video. Negocjacje cenowe, wyszukiwanie najlepszych dostawców.

2004 Wyszukiwanie produktów promocyjnych i reklamowych. Pierwsze kontrole jakości towaru w Chinach i weryfikacja wiarygodności chińskich firm. Organizowanie artykułów promocyjnych dla mniej lub bardziej znanych marek. W tym okresie zajmowaliśmy się zamówieniami czapeczek dla niemowląt, toreb, plecaków, zabawek pluszowych, parasoli, zegarów itp.

2004 Nawiązanie stałej współpracy z chińską spedycją. Firma wywodząca się z Tajwanu. Od tego momentu usprawniliśmy transport morski i lotniczy z Chin i Tajwanu, zlecaliśmy wysyłki drobnicowe i pełnokontenerowe do Gdyni i Hamburga. Do dzisiaj współpracujemy z tą samą rzetelną i sprawdzoną spedycją. Przedstawiciel JCC Int. Trade zamieszkał też na stałe w mieście Shenzhen.

2004-2005 Pierwsze spotkania z klientami z Polski na targach w Chinach i w Hong Kongu. Zmiana profilu działalności: kompleksowa obsługa importu z Chin, dopasowaliśmy się elastycznie do potrzeb i wymogów klientów z Polski. Wspólne wyjazdy, wizytowanie fabryk i negocjacje przed podjęciem współpracy. W tym okresie zajmowaliśmy się takimi branżami jak: tekstylia, biżuteria, sprzęt fitness, produkty spożywcze i medyczne, meble, AGD, elektronika użytkowa i zabawki. Coraz częściej zajmowaliśmy się też kontrolą jakości. Powstała pierwsza strona internetowa firmy, która zapewniła nam wiele nowych zapytań o import z Chin. Wielokrotnie pomagaliśmy importerom stawiać pierwsze kroki w Chinach: wspólne wizytowanie targów, przygotowanie wyjazdu połączonego z wyszukiwaniem fabryk i zwiedzaniem miast takich jak Szanghaj, Ningbo, Hong Kong, Shenzhen czy Guangzhou.

2005-2006 Zyskaliśmy kilkunastu stałych klientów. Większość z nich zlecała nam kompleksową obsługę importu z Chin od wyszukania towaru poprzez próbki, aż do negocjacji, zamówienia, organizacji transportu. Inni klienci zlecali nam stale transport i kontrole jakości towaru przed wysyłką. W tym okresie nadal wizytowaliśmy fabryki we własnym zakresie lub wspólnie z delegacjami z Polski. Podróżowaliśmy do typowo przemysłowych miast, takich jak: Jinan, Ningbo, Szanghaj, Changzhou, Yiwu, Shaoxing, Guangzhou, Dongguang. Przedstawiciel firmy stale przebywał w Shenzhen i często wizytował targi w tym samym mieście, a także sławne Targi Kantońskie i imprezy handlowe w Hong Kongu. Na bieżąco wyszukiwaliśmy przeróżne towary - teraz łatwiej byłoby wymienić te, o które nie pytaliśmy nigdy dostawców w Chinach. Zakupiliśmy dodatkowo nowe domeny: www.jccint.com i www.importchiny.pl. Powstała też nowa strona www.jccint.pl , zbudowaliśmy także osobną stronę internetową poświęconą kontroli jakości i weryfikacji firm w Chinach: www.kontrolajakosci.jccint.pl.

2007 Nawiązaliśmy stałą współpracę z dużym chińskim touroperatorem. Dzięki temu poszerzyliśmy wachlarz naszych usług o rezerwacje hoteli i zakup biletów lotniczych na przeloty wewnątrz Chin. System promocyjno-lojalnościowy tego biura podróży zapewnił nam znaczące zniżki. Zlecaliśmy rezerwacje noclegu i przeltów na potrzeby naszych przedstawicieli w Chinach, a także naszych klientów wizytujących wspólnie z nami targi i fabryki w Chinach.

2007-2008 Usprawniliśmy transport i odprawy celne w Hamburgu. Od tego momentu zajmowaliśmy się pełną obsługą importu łącznie z przygotowaniem dokumentów do odprawy i zleceniem transportu drogowego do siedziby firmy klienta. Zajmowaliśmy się nadal stałymi zleceniami, w tym także sprawdzeniem towaru w Chinach.

2008-2009 Oprócz typowych zleceń pomagaliśmy też w trudniejszych sytuacjach: bankructwo chińskiego dostawcy i brak dokumentów do odprawy towaru; negocjowanie zasad współpracy z firmą po rozpadzie - drugi współwłaściciel zakłada osobną firmę o podobnej nazwie. Potrafiliśmy też szybko zaplanować wizytacje fabryk, gdy targi okazały się być mało interesujące dla klientów z Polski.

2009-2010 Pomimo kryzysu i niestabilnej sytuacji gospodarczej firma JCC Int. Trade stale się rozwija. Kilku klientów wstrzymuje lub ogranicza import ze względu na niekorzystne kursy walut. W tym samym okresie pojawiają się nowi klienci, którzy stale importują towar z Kraju Środka niezależnie od sytuacji ekonomicznej. Zajęliśmy się nowymi zleceniami, takimi jak suplementy diety, sprzęt komputerowy i elektronika użytkowa, maszyny i urządzenia do pakowania/produkcji, półprodukty, artykuły dekoracyjne. Pozyskaliśmy kolejną domenę związaną z naszą branżą: targichiny.pl.

2010-2011 Stopniowe zwiększanie zakresu usług naszej firmy pomogło nam zachować wielu stałych, a także pozyskać nowych klientów zainteresowanych importem z Chin. Odświeżyliśmy logo firmy JCC Int. Trade i zbudowaliśmy nową, kompletną stronę www. Staliśmy się elastyczną, nowoczesną firmą która stawia na jakość usług i efektywność działań.

2012-2013 Coraz częściej polscy importerzy samodzielnie docierają do chińskich dostawców, ustalają ceny, negocjują warunki - niestety niektórzy narażają się na ryzyko oszustwa. W tym okresie byliśmy coraz częściej zajęci weryfikacją legalności chińskich firm, a także kontrolami jakości. Utworzyliśmy nową stronę, skierowaną do klientów zainteresowanych transportem kontenerów z Chin: konteneryzchin.pl.

2014-2015 W związku z coraz większym zainteresowaniem dotyczącym weryfikacji chińskich dostawców, utworzyliśmy kolejną domenę: www.sprawdzeniefirmywchinach.pl. Postaraliśmy się o to, aby klienci mieli większą pewność, że zamawiają towar w realnej firmie w Kraju Środka. Dzięki naszym raportom i opinion wiedzą dużo więcej o wybranym kontrahencie w Chinach.

Fakty i liczby, import z Chin

dane z lat 2004-2012

Przedstawiciel firmy JCC Int. Trade odwiedził osobiście ponad 200 fabryk w Chinach (dane na podstawie notatek, raportów, rezerwacji hoteli i przelotów). Przeprowadziliśmy 97 kontroli jakości towaru w Chinach - w tym również kontrole firm przed złożeniem zamówienia (dane na podstawie zdjęć i raportów). Oprowadziliśmy w Chinach 25 delegacji z Polski: wizytacje targów, fabryk i zwiedzanie miast (dane na podstawie zdjęć ze spotkań i notatek). Wizytowaliśmy samodzielnie lub z klientami z Polski 32 imprezy handlowe (targi w Chinach) (dane na podstawie zachowanych identyfikatorów, kart wstępu). Przedstawiciel firmy odwiedził 39 miast i miasteczek w Chinach w 11 prowincjach (dane na podstawie notatek, rezerwacji i zdjęć). Zorganizowaliśmy 79 transportów lotniczych z Chin (dane w oparciu o dokumenty air way bill AWB, listy przewozowe). Zajmowaliśmy się 273 transportami morskimi, zarówno pełnokontenerowymi jak też drobnicowymi, import z Chin do portów w Gdyni i Hamburgu (dane na podstawie bill of lading B/L, konosamentów). Przygotowaliśmy 321 faktur handlowych od chińskich dostawców, tylko w kilkunastu przypadkach klienci lub strona chińska organizowali transport we własnym zakresie (dane na podstawie zachowanych plików z fakturami). Przygotowaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty i zlecenia, zajęliśmy się 148 odprawami celnymi, pomoc w odprawach wprowadzilismy w późniejszym okresie naszej działalności (dane na podstawie zleceń odpraw celnych). W sumie w okresie do 2012 roku współpracowało z nami 76 klientów z różnych branż, których obsłużyliśmy z największą starannością i rzetelnością pomagając im w bezpiecznym imporcie z Chin.

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl