NASZE DOŚWIADCZENIE - KONTROLE CHINY

Nasz inspektor w fabryce w Jinan

Doświadczenie w kontrolach jakości - Chiny

doświadczenie w sprawdzeniu towaru i fabryk w Chinach

Poniżej opisujemy kilkadziesiąt przykładowych wizytacji fabryk w Chinach, są to różne kontrole w czasie których pojawiły się jakieś poważne błędy lub mniej istotne usterki. Po wielu latach wiemy, jak ważne jest doświadczenie w kontrolach jakości w Chinach, mamy większe porównanie, widzieliśmy różne fabryki w Chinach, kontrolowaliśmy towary na różnych etapach produkcji czy w czasie załadunku. Dzięki temu wiemy, czego się spodziewać, jak domagać się poprawy jakości chińskich produktów i jakie wady powtarzają się w danych branżach.

Kontrolami jakości w Chinach zajmujemy się od 2004 roku. Na samym dole znajdują się najstarsze wpisy.

Fabryka w Bazhou - fotele gamingowe

Wykryte problemy: Nierówności, pofałdowany skaj. Natrafiliśmy tutaj na wiele powtarzalnych wad dotyczących niewłaściwego sposobu obicia foteli.

Wynik kontroli: Klient wstrzymał realizację transportu, a fabryka musiała poprawić całe zamówienie.

 

Fabryka w Anping - siatka metalowa w rolkach

Wykryte problemy: Sporadyczne ślady rdzy, zabrudzenia. Dodatkowo nierównie zgrzewana siatka, brak symetrii, uszkodzenia drutu.

Wynik kontroli: Klient zaakceptował zamówiony towar, ale było to pierwsze i ostatnie zamówienie. Zgodnie z naszą sugestią zmienił dostawcę. Nieco droższy towar, ale jakość zapewniająca stałych klientów w Polsce.

 

Fabryka w Yangzhou - czapeczki dla niemowląt

Wykryte problemy: Kształt wykonanych próbek odbiegał od pierwowzoru.

Wynik kontroli: Projektant przerobił natychmiast wzór zgodnie z wytycznymi klienta i przekazał odszytą próbkę do dalszej produkcji.

 

Fabryka w Yiwu - plecaki i torby podróżne

Wykryte problemy: Nie wykryto problemów, porównano jedynie próbki kolorów i naszyte logo.

Wynik kontroli: Wszystko zgodnie z zamówieniem, bez problemów.

 

Fabryka w Xiamen - zegary ścienne

Wykryte problemy: Wymieniono kilka sztuk zegarów ze względu na wykrzywione cyferblaty.

Wynik kontroli: Drobne poprawki - poza tym bez żadnych uszkodzeń.

 

Fabryka w Shenzhen - radio długopis

Wykryte problemy: Pojawiły się drobne problemy z napisami na blistrach, poprawiono dane po naszej kontroli.

Wynik kontroli: Wprowadzono zmiany w opisie produktu na opakowaniu, poza tym produkt bez żadnych uszkodzeń.

 

Fabryka w Guangzhou - meble

Wykryte problemy: Problemy dotyczące pakowania towaru, w czasie transportu towar nie był wystarczająco zabezpieczony, co powodowało drobne uszkodzenia.

Wynik kontroli: Zmieniono system pakowania w tym i kolejnych zamówieniach.

 

Fabryka w Zgonshan - alarmy

Wykryte problemy: Po rozebraniu alarmów widoczne drobne niedociągnięcia na płytkach PCB.

Wynik kontroli: Sprawdzono dokładnie wygląd, pakowanie, częstotliwość pracy alarmów, zamówienie sprawnie zrealizowane, towar bez poważniejszych uszkodzeń.

 

Fabryka w Foshan - sofy/fotele

Wykryte problemy: Firma wskazana przez klienta okazała się być pomyłką: produkcja odbywała się dosłownie w szopie, fabryka była nielegalna, podczepiona do firmy handlowej. Jakość i sposób produkcji były wręcz szokujące.

Wynik kontroli: Klient zrezygnował z zamówienia w tej firmie przed zapłatą depozytu.

 

Fabryka w Taizhou - plastikowe pojemniki

Wykryte problemy: Towar zgodny z zamówieniem, pojawiły się problemy dotyczące pakowania - ilości w kartonach.

Wynik kontroli: Uzgodniono nowe rozwiązania dotyczące sposobu pakowania towaru.

 

Fabryka w Shunde - meble łazienkowe

Wykryte problemy: Mała fabryka, wyroby średniej jakości, bardzo stare wzornictwo, słabe wykonanie.

Wynik kontroli: Klient również wstrzymał się z zamówieniem po otrzymaniu zdjęć i naszego raportu.

 

Fabryka w Wuxi - zabawki dla zwierzaków

Wykryte problemy: Drobne problemy dotyczące łączenia elementów - wymieniono wadliwe produkty.

Wynik kontroli: Po kontroli towar zgodny z zamówieniem.

 

Fabryka w Ningbo - meble specjalistyczne

Wykryte problemy: Producent zdobył klienta niskimi cenami, ale tym samym obniżył jakość. Podłokietniki siedzeń wykonane z gorszego materiału, lekko zardzewiała stal, chropowatość, pęknięcia na zgrzewach i łamaniach. Nierówne pokrycia siedzisk. Produkty sprawiały wrażenie, jakby były trzeciej kategorii.

Wynik kontroli: Dwa modele zostały przerobione, wymieniono wadliwe elementy, które całkowicie dyskwalifikowały towar. Błędy były na tyle poważne, że dokonaliśmy drugiej kontroli kilka tygodni później.

 

Fabryka w YangJiang - akcesoria do cygar

Wykryte problemy: W czasie wizyty okazało się, że producent przygotował niewłaściwe modele. Osoba odpowiedzialna za zamówienie musiała wyjaśniać wszystko z szefem produkcji. Brakowało nadal kilku modeli.

Wynik kontroli: W czasie drugiej wizyty przygotowano już towar zgodnie z zamówieniem, właściwe modele.

 

Fabryka w Jinan - wyroby farmaceutyczne

Wykryte problemy: Naklejki na opakowaniach z opisem składu i sposobem stosowania kapsułek były lekko zapowietrzone. Sposób nakładania etykiet nie gwarantował idealnego przylegania.

Wynik kontroli: W kolejnym zamówieniu zmieniono rodzaj papieru naklejek.

 

Fabryka w Shangyu - parasole promocyjne

Wykryte problemy: Nie wykryto poważnych problemów. Sprawdzono wielkość i kolorystykę loga klienta, a także jakość parasoli, które były specjalnie przeprojektowane na potrzeby klienta. Duże parasole, wygodne drewniane rączki, automatyczny mechanizm. W czasie kontroli jakość była bez zarzutu.

Wynik kontroli: Niestety w czasie transportu morskiego ze względu na wilgotność, zmiany temperatury klej trzymający niektóre rączki parasoli stracił swoje właściwości. Dostawca nie przewidział tego, bo nie miał w produkcji takiego standardowego modelu parasola. W wyniku naszych negocjacji, fabryka zgodziła się dostarczyć część parasoli za darmo. Tym sposobem klient mógł wymienić 500 sztuk wadliwych wyrobów.

 

Fabryka w Wenling - meble specjalistyczne

Wykryte problemy: Poważne błędy, niedbałość w czasie produkcji i pakowania. Zabrudzone 'mrożenia' na szkle, niemożliwe do wyczyszczenia, fatalnie wykonane spawy i łączenia.

Wynik kontroli: Większość zamówienia wykonano od nowa lub w miarę możliwości wymieniono wadliwe elementy.

 

Zakład przetwórstwa w Nantong - jelita wieprzowe / baranie

Wykryte problemy: Była to wstępna wizyta przed zamówieniem towaru. Sprawdzono zakład, jakość wyrobów, rozmiary kalibrów, a także dokumenty sanitarne, weterynaryjne, certyfikaty konieczne do importu tego typu wyrobów z Chin do Polski. Ogólnie zakład prezentował się dobrze, posiadali wieloletnie doświaczenie i mieli wielu stałych klientów w Europie.

Wynik kontroli: Kontrola dotyczyła samej firmy, nie tylko wyrobów. Raport, zdjęcia i opis zakładu zrobiły dobre wrażenie na kliencie z Polski.

 

Fabryki w Hangzhou - maszyny introligatorskie

Wykryte problemy: Sprawdzenie firmy przed zamówieniem. Po wizytacji było jasne, że mamy do czynienia z firmą handlową, która zleca produkcję dwóm, różnym fabrykom. Nie mieliśmy zastrzeżeń do jakości samych urządzeń, ani ich funkcjonalności.

Wynik kontroli: Rzetelna firma handlowa, przyzwoite fabryki, sprawdzone certyfikaty CE - klient zdecydował się na zamówienie.

 

Magazyn w Szanghaju - maszyny introligatorskie

Wykryte problemy: Skontrolowano i rozpakowano kilkanaście maszyn gotowych do wysyłki do Polski. Wykryto drobne problemy, brakujące części, uszkodzony kluczyk startowy. Poza tym funkcjonalność wszystkich maszyn, znaki CE, tabliczki, sposób pakowania, jakość wszystkich wyrobów bez zarzutu.

Wynik kontroli: Klient miał zaufanie co do jakości urządzeń, właściwych modeli, oznaczeń CE, wszystkich dodatkowych akcesoriów i części zamiennych wykorzystywanych w późniejszej eksploatacji tych maszyn.

 

Fabryki w Shenzhen - zasilacze do laptopów

Wykryte problemy: Kilkanaście zasilaczy zostało wyposażonych w niewłaściwe wtyczki, przewód zasilający miał inną końcówkę niż zamówione wersje. Sprawdzono wygląd i funkcjonalność - bez problemów. Na produktach znajdowały się też oznaczenia CE i Rohs.

Wynik kontroli: Wymieniono kilka niewłaściwych wtyczek.

 

Fabryka w Quanzhou - mozaiki ścienne

Wykryte problemy: Niewielkie nierówności pomiędzy fugami kostek, poza tym pakowanie i jakość samego wyrobu bez zastrzeżeń.

Wynik kontroli: Klient otrzymał towar zgodny z zamówieniem, potwierdzono kolory i modele mozaiek. W czasie transportu pojawiły się drobne uszkodzenia, które jednak nie wpłynęły znacząco na całość towaru.

 

Fabryka w Shenzhen - zegary promocyjne

Wykryte problemy: Istotą sprawdzenia była weryfikacja właściwej kolorystyki i loga zaprojektowanego przez klienta w Polsce. Zegary były zgodne z prototypem, z potwierdzonym wzorem. Sprawdzono też działanie zegarów, japoński mechanizm Seiko, jakość wskazówek, wytrzymałość wskazówek zegara na drobne uderzenia czy potrząsanie, skontrolowano czystość cyferblatu i zewnętrznej szyby zegara.

Wynik kontroli: Towar zgodny z zamówieniem, ilość również się zgadzały, jakość bez zarzutu.

 

Fabryka w Shenzhen - słuchawki bezprzewodowe

Wykryte problemy: Zgodnie z dokumentacją producent posiada znak CE na ten model słuchawek, jednak zabrakło oznaczeń CE na samym produkcie. Pod względem wyglądu i funkcjonalności słuchawki bez zarzutu. Doskonała jakość dźwięku, bardzo dobry zasięg, brak zakłóceń w odbiorze muzyki. Sprawdzono dokładnie słuchawki i transmitery.

Wynik kontroli: Producent zobowiązał się dołączyć oznaczenia CE na produktach.

 

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl