ODPRAWA CELNA TOWARU Z CHIN

Odprawy celne towarów z Chin

Odprawy celne towarów z Chin

Odprawa celna towaru z Chin

Odprawy w Polsce i w Niemczech

usługi w zakresie odprawy celnej z Chin

Nasi klienci mogą również liczyć na pomoc w odprawie celnej produktów z Chin. Zajmujemy się nie tylko transportem, ale pilotujemy też odprawę celną towaru w Hamburgu, Gdyni lub innym porcie. Zajmujemy się też odprawami celnymi na lotniskach w Warszawie i we Frankfurcie. Kompletujemy wszystkie konieczne dokumenty z Chin i wyjaśnimy jak wypełnić wszelkie formularze/deklaracje, a po odprawie organizujemy transport do siedziby firmy w Polsce.

Odprawa celna towaru z Chin wymaga przygotowania szeregu dokumentów dotyczących towaru, transportu, dopełnieniu wszystkich formalności, a nie każdy początkujący importer sobie z tym radzi. Z pomocą przychodzi firma JCC Int. Trade! Dzięki nam można uniknąć wielu błędów związanych z odprawami celnymi towarów z Chin i uniknąć nieprzyjemności w postaci dodatkowych kontroli, podważenia legalności dokumentów czy kosztów związanych z postojem towaru, który nie może być zgłoszony do odprawy, bo brakuje jakiś dokumentów.

port w Hamburgu i odprawa ostateczna

Mamy wrażenie, że największym portem polskich importerów jest Hamburg. Dlaczego? Większość odpraw dokonywana jest na terenie Niemiec w porcie Hamburg. Pozwala to na odroczenie podatku VAT za towar zakupiony w Chinach.

Odprawy celnej fiskalnej dokonujemy na terenie Niemiec, co według prawa pozwala na zwolnienie z podatku, reguluje to § 5 ust. 1 pkt 3 niemieckiej ustawy o podatku od wartości dodanej. Ważne! Nie można posiadać działaności gospodarczej na terenie Niemiec. Przy odprawie na terenie Niemiec zostaje nam do zapłaty tylko cło oraz koszty odprawy celnej i portowe.

Następnie towar jest wywożony do Polski, co pozwala na dokonanie w tym wypadku procedury wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Dalsza procedura księgowania takiego towaru przebiega standardowo jak w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego, czyli należy rozliczyć VAT z zastosowaniem stawki krajowej vat na dany produkt i wystawić fakturę wewnątrzną. Powinna ona być ujęta po stronie podatku należnego jak i naliczonego. W ten sposób unikamy płacenia od razu przy odprawie podatku importowego jak to ma miejsce przy odprawie ostatecznej na terenie Polski np. port Gdańsk.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo TUTAJ!

W Polsce istnieje też taka możliwość - odroczenia VATu za towar z Chin, ale miesiąc wcześniej trzeba zgłosić się do Urzędu Celnego z odpowiednim wnioskiem. Jest to tak zwana procedura uproszczona w imporcie z Chin.

Szczegółowe informacje i opis tej procedury znajduje się TUTAJ!

oclenie towaru z Chin

Wbrew pozorom oclenie towaru sprowadzonego z Chin nie jest takie łatwe. Mamy doświadczenie w odprawach różnych towarów, możemy sprawdzić stawki cła, a co najważniejsze wiemy, jakie dokumenty są konieczne do odprawy produktów z Chin.

Wielu importerów traci czas, a także pieniądze szukając dokumentów, wyjaśniając chińskiemu dostawcy, jakich dokumentów brakuje, gdzie pojawiły się błędy. W tym samym momencie kontener z Chin czeka na zwolnienie, pojawiają się wysokie opłaty detantion i demurrage. Nasza firma pomaga uniknąć takich sytuacji i niemiłych niespodzianek związanych z procedurą odprawy towaru z Kraju Środka.

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl