IMPORT Z CHIN - OSTRZEŻENIE

Klientom JCC Int. Trade sprzyja szczęście

Zanim policzycie Państwo zyski z importu - warto wybrać właściwego partnera

Ostrzeżenie - nieuczciwy pośrednicy w imporcie z Chin

Firmy bazujące na naszej reputacji

Zdecydowaliśmy się napisać krótkie wyjaśnienie i ostrzeżenie dotyczące kopiowania treści naszej strony WWW przez inne osoby, inne podmioty.

Znaleźliśmy w Internecie dwie firmy (chociaż te firmy raczej są fikcyjne), które żywcem skopiowały treść z naszej strony. Jedna z nich zawiera dokładnie takie same zdania, fragmenty naszego tekstu, jaki możecie Państwo przeczytać w zakładce 'O nas' i 'Usługi'. Druga firma poszła o kilka kroków dalej i nie tylko skopiowała wybrane zdania, ale co więcej wstawiła dokładnie taki sam opis usług, jakimi cechuje się nasza firma. Najśmieszniejsze jest to, że punkty pokrywają się nie tylko, co do treści, ale nawet kolejności. Bogata tabela dotycząca targów w Chinach, którą sami zbudowaliśmy w oparciu o bazę danych została również skopiowana od pierwszego po ostatni wiersz.

Znamy firmy, które są naszą konkurencją i raczej nie wchodzimy sobie w drogę. Mamy podobny zakres usług, ale nikt z nas nie kopiuje treści swoich stron WWW. Zarzuty te dotyczą jakiś osób, które przypadkowo znalazły się w Chinach lub nawiązały tam jakieś kontakty. Bazując na naszym doświadczeniu, na marce JCC nie tylko kopiują pomysły z naszego serwisu WWW, ale nawet rejestrują podobne domeny, które mogą kojarzyć się z firmą JCC International Trade.

W 2010 roku pojawiła się kolejna firma bazująca na naszej nazwie i naszej renomie. Wystarczyło zmienić jedną literkę... Nie jest to zbyt etyczne postępowanie.

My oczywiście odcinamy się od tych mało wiarygodnych witryn i fikcyjnych firm, które poza emailem i telefonem komórkowym nie mają żadnych danych, nie mówiąc o legalności ich istnienia w Polsce lub Chinach.

Jednocześnie chcemy ostrzec, aby Państwo skrupulatnie weryfikowali partnerów w imporcie z Chin, bo jeśli ktoś nie ma nawet pomysłu na napisanie kilku zdań o swojej firmie to już na pewno nie ma pomysłu na to, jak rzetelnie pomóc w imporcie.

Proszę pamiętać, że firma JCC International Trade posługuje się domenami i subdomenami: jccint.com , jccint.pl , importchiny.pl , kontrolajakosci.jccint.pl . Posługujemy się też kilkoma innymi domenami, w celach promocyjnych: www.sprawdzeniefirmywchinach.pl , www.targichiny.pl , www.transportchiny.pl , importzchin.pl i www.konteneryzchin.pl

Umowy 'przymuszające' do współpracy

W roku 2017 mieliśmy okazję rozmawiać z czterema klientami, którzy zastanawiali się nad współpracą z firmami konkurencyjnymi. Wynikało z tego, że firmy nie miały dużej wiedzy o imporcie z Chin, nie radziły sobie z wyszukaniem produktów. Jedna z tych firm oczekiwała wynagrodzenia 10000 PLN za organizację importu towaru w ilości kontenerowej. Klient straciłby na takim imporcie około 5000 PLN, wliczając wynagrodzenie takiego pośrednika.

Inny klient poniósł koszt ponad 2 000 PLN za organizację próbek i nigdy tych próbek nie otrzymał. Stracił pieniądze, ale stracił także sporo czasu - ustalenia i zwodzenie trwały dwa miesiące. My oczywiście także trafiamy na trudne tematy: nieopłacalność importu, podejrzany dostawca z Chin, dostawca, który ma już klienta na wyłączność w Polsce itd. W takiej sytuacji w ciągu kilku dni potrafimy udzielić konkretnych odpowiedzi.

Przez kilka lat współpracowaliśmy z konkurencyjną firmą, która miała jednego, kluczowego klienta - dla którego organizowała import i transport z naszą pomocą. W tej sytuacji byliśmy pośrednikiem pośrednika?! Polski importer praktycznie związał sobie ręce polegając na jednej osobie, a umowa z tą osobą wykluczała bezpośrednią współpracę z nami, a także bezpośrednią współpracę z chińskimi dostawcami.

W 2019 roku zniknęła konkurencyjna dla nas firma z Wrocławia. Jak dowiedzieliśmy sie z różnych wpisów na forach klienci poszukiwali właściciela za niezrealizowane importy. Była to firma, która wszystkie formalności, rozliczenia z Chinami brała na siebie, ale jednocześnie doliczała większe prowizje do towarów sprowadzonych z Chin. Teoretycznie mniejsze ryzyko, ale jak widać z tego przykładu import produktów przez pośrednika (na firmę pośredniczącą) także oznacza ryzyko oszustwa - tutaj w Polsce. Firmy wpłacały depozyt, a może także całe kwoty za zamówione towary z Chin, które nigdy do nich nie dotarły.

Sprytnie podpisane umowy dotyczące pośrednictwa z Chinami praktycznie "odcinają" Państwa od kontaktów z dostawcami z Chin, a przy imporcie na firmę pośredniczącą dochodzi możliwość manipulacji: kursami walut, kosztami odpraw celnych, kosztami transportu. Współpracując z nami wszystkie koszty są przedstawione "czarno na białym", a to Państwo jesteście importerem. My ten import rzetelnie nadzorujemy i minimalizujemy ryzyko! Z przyjemnością patrzymy, jak dzięki importowi z Chin firmy naszych stałych klientów rozrastają się: kupują nowe magazyny, zatrudniają więcej osób, kreują nowe marki, a także tworzą własne sieci dystrybucji określonych towarów.

Oczywiście mamy wolny rynek i każdy może dowolnie wybierać partnera do współpracy, może też przepłacać za usługi lub zlecać je przypadkowym osobom (które na przykład importują coś w ramach jednej branży i 'przy okazji' zajmują się pośrednictwem) lub były trzykrotnie w Chinach i są "ekspertami w imporcie z Chin". Warto jednak zastanowić się kilka razy, zanim podpisze się jakąś umowę.

Dopiero po podpisaniu umowy okazuje się, że pomoc w imporcie jest znikoma, odpowiedzialność pośrednika żadna, pojawiają się wysokie koszty dodatkowe, a nie ma już możliwości zmiany partnera lub podjęcia importu na własną rękę. Ostrzegamy, aby nie wplątać się w sidła nieuczciwej konkurencji!

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl