RÓŻNE METODY TRANSPORTU Z CHIN

Transport morski z Chin, kontenery i drobnica

Oferujemy transport morski, lotniczy i kolejowy z Chin

Transport z Chin, metody transportu

Warto wybrać bezpieczny i właściwy sposób tranpsortu z Chin

Metody transportu z Chin

kontenery z Chin, drobnica i transport lotniczy

Transport towaru z Chin może być zorganizowany na kilka sposobów - pełnokontenerowy, drobnicowy lub lotniczy. Wszystko zależy od rodzaju towaru, ilości i czasu dostawy, a także opłacalności transportu z Chin.

Nasza spedycja kontaktuje się z fabryką w celu ustalenia sposobu transportu, a także miejsca dostawy towaru. Najpopularniejszymi warunkami dostaw w Kraju Środka są warunki FOB, EXW i CIF. W ramach ceny FOB dostawca powinien opłacić dostawę do portu w Chinach. W przypadku CIF - dostawca wlicza do ceny cały transport, łącznie z ubezpieczeniem, aż do portu docelowego. EXW oznacza odbiór towaru z fabryki w Chinach, dostawca nie ponosi wówczas żadnych kosztów związanych z transportem.

Transport kontenerowy z Chin

Najpopularniejszym i chyba najbardziej opłacalnym sposobem transportu jest wysyłka całego kontenera z Chin. Taki transport upraszcza wszystkie procedury związane z załadunkiem, dokumentacją, dostawą do jednego, konkretnego odbiorcy. Liczy się też oszczędność czasu, bo zwykle łatwiej zarezerwować cały kontener w Chinach niż miejsce na drobnicę w kontenerze łączonym od kilku dostawców. Tak samo wygląda sytuacja w porcie docelowym, nie ma konieczności rozdzielania towaru z Chin.

Zajmujemy się kontenerami 20", 40" i 40"HQ w transporcie morskim, a także kontenerami 40" i 40"HQ w transporcie kolejowym. Możemy także zorganizować transport specjalistyczny np. kontenery open-top, flat rack, ładunki o dużych gabarytach.

Transport drobnicowy z Chin

Transport drobnicowy polega na łączeniu mniejszych przesyłek w jednym kontenerze z danego portu w Chinach. Są to towary od kilku, kilkunastu dostawców z Chin przeznaczone dla różnych odbiorców w porcie docelowym. Taki transport trwa nieco dłużej niż transport pełnego kontenera. Chodzi głównie o moment łączenia i rozdzielania towaru w magazynach portowych w Chinach i w Europie, a także osobne odprawy celne. Opłacalność takiego transportu zależy od wielkości przesyłki, ilości towaru i opłat związanych z rozładunkiem. Najlepsze stawki można uzyskać przy ładunkach 3-10 m3, a powyżej 15 m3 w wielu przypadkach transport drobnicowy nie jest już tak opłacalny.

Transport lotniczy z Chin

Jest to możliwie najszybszy rodzaj transportu. Niestety nie każdy towar może być wysłany w ten sposób, wszystko zależy od gabarytów i wagi, a także niebezpiecznej zawartości typu baterie, chemia. Produkty z chińskiej fabryki możemy mieć w ciągu kilku dni, ale to oczywiście wiąże się z ceną transportu. Transport morski jest nieporównywalnie tańszy. Transport lotniczy ma sens w przypadku małych przesyłek (50-300kg), w przypadku drobnych lub wartościowych produktów, gdzie koszt transportu nadal dobrze się kalkuluje w przeliczeniu na ilości. Mamy też doświadczenie z większymi przesyłkami, nawet 2000kg. Zwykle chodzi po prostu o szybki czas dostawy towarów z Chin.

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl