CHINY - SPRAWDZENIE FIRMY

Sprawdzenie dokumentów chińskiej firmy

Weryfikacja dokumentów chińskiej firmy, licencja biznesowa, certyfikaty itd.

Sprawdzenie firmy / fabryki w Chinach

weryfikacja wiarygodności chińskiego dostawcy

Nasz przedstawiciel wizytuje osobiście fabrykę lub firmę handlową, którą Państwo lub my wybraliśmy do realizacji danego zamówienia. Umawiamy się z konkretną osobą, która odpowiada za kontakty handlowe z zagranicą, w miarę możliwości spotykamy się też z główym managerem firmy. Rozmawiamy o zasadach współpracy, jakości towaru z Chin, przeglądamy dokładnie ofertę chińskiej firmy. W miarę możliwości oglądamy całą linię produkcyjną, biura, zaplecze, biuro projektowe, miejsce pracy inżynierów, pokój próbek... Poza stanem faktycznym sprawdzamy też dokumenty dotyczące rejestracji firmy.

Zlecając nam sprawdzenie firmy: niczego Państwo nie tracicie - a zyskujecie pewność i bezpieczeństwo w imporcie!

W czasie tego spotkania obserwujemy podejście przedstawicieli firmy, ich mentalność, ich zaangażowanie. Oceniamy czy są rzetelni i odpowiedzialni, czy to właściwy partner dla naszego klienta. Stawiamy się w roli naszego klienta i bacznie obserwujemy całą firmę i pracowników, by stwierdzić, czy wybraliśmy wiarygodnego dostawcę w Chinach. Wsłuchujemy się w rozmowy, które prowadzą między sobą Chińczycy, aby mieć pewność, że niczego przed nami nie ukrywają.

Z każdej takiej wizyty przygotujemy dokładny raport i kilkadziesiąt zdjęć (możemy też przygotować krótki film o dostawcy). Dzięki dokładnemu opisowi i przygotowanym fotografiom poczujecie się Państwo tak, jakbyście byli obecni w danej fabryce w Chinach. Z każdej wizytacji wyciągamy wnioski, a nasz przedstawiciel chętnie podzieli się wszystkimi obserwacjami i opiniami o konkretnym dostawcy z Chin. Te wszystkie informacje albo umocnią współpracę i podbudują zaufanie, albo stworzą wiele wątpliwości i spowodują zakończenie współpracy. My nigdy niczego nie upiększamy - po prostu przedstawiamy Państwu fakty!

Firma ma inną nazwę niż fabryka? Dlaczego? Możemy to sprawdzić!

Wieloletnie doświadczenie naszego przedstawiciela sprawia, że szybko potrafi rozpoznać szczerą osobę. Gdy w czasie spotkania ktoś unika naszego wzroku, a słowa szefa są trochę inaczej tłumaczone - wiemy, że coś nie jest tak jak być powinno. Zdarza się, że każda odpowiedź wymaga wielu konsultacji - wiemy wówczas, że osoba, z którą mamy do czynienia nie jest kompetenta. Ignorancja i ironiczne uśmiechy głównego managera świadczą również o niezbyt szczerym podejściu. Takie zachowania i cechy może zaobserwować tylko nasz przedstawiciel, który odwiedził ponad 200 różnych firm/fabryk w ciągu 7 lat.

Przygotujemy bardzo dokładny raport o firmie w Chinach, taniej niż nasza konkurencja!

Drugim rodzajem usług jakie oferujemy jest sprawdzenie dokumentów firmy, raport o firmie w Chinach. Weryfikujemy czy firma jest realnie zarejestrowana, czy posiada chińską licencję biznesową, licencję eksportową, jakieś dodatkowe certyfikaty. Wiemy wówczas: kto jest właścicielem firmy w Chinach, jaki jest kapitał zakładowy, kiedy firma została zarejestrowana, w jakich branżach działa. Sprawdzamy także konto bankowe w Chinach: czy jest to konto prywatne czy firmowe. Dodatkowo nasz informatyk sprawdza adresy IP i lokalizację osoby, która odpisuje na emaile, sprawdzamy historię strony www, hosting, informacje o domenie, na kogo jest zarejestrowana. Porównujemy, czy firma ma jakieś inne adresy, inne numery telefonów. Dodatkowo przeglądamy czy firma nie jest wpisana na 'czarne listy chińskich dostawców'. Kontaktujemy się także telefonicznie z dostawcą z Chin, aby potwierdzić czy dana osoba pracuje w tej firmie i czy numer telefonu jest aktywny. Przeglądamy poratale biznesowe B2B, aby zweryfikować czy firma jest tam zarejestrowana i czy dane chińskiego dostawcy pokrywają się z dokumentami rejestracyjnymi firmy. Podsumowaniem raportu jest szczegółowy opis i nasze uwagi dotyczące danej firmy.

Uwaga: w Chinach działa coraz więcej oszustów, czują się bezkarni.

Warto zweryfikować tak każdą firmę! Od 2014 roku zaobserwowaliśmy wzrost liczby oszustów w Chinach są to zarówno firmy pozornie legalne (zarejestrowane poza Chinami, ale posiadjące chińskie konta bankowe typu off-shore), są hackerzy, którzy podszywają się pod inne, istniejące firmy i przejmują na przykład konta email, są także typowi oszuści nie posiadający żadnej firmy, a posługujący się jedynie stroną internetową. Zdarza się także, że osoba zwolniona z danej firmy próbuje oszukać klientów, stałych odbiorców podając im nowe konta bankowe lub kierując zamówienia do innych fabryk w Chinach. Scenariusze są różne, najważniejsze to zachować ostrożność i zlecić nam weryfikację firmy przed podjęciem współpracy.

Więcej szczegółów na stronie:
www.sprawdzeniefirmywchinach.pl

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl