PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Cena z Alibaby a cena realna, różnica w cenie chińskich towarów

Kategoria: import z Chin dla początkujących

 

Na pewno wielu początkujących importerów spotkało się z sytuacją, że cena na portalu Alibaba jest bardzo atrakcyjna. Niestety, zwykle nie są to realne ceny chińskich produktów, są celowo zaniżone.

Korzystając ze strony lub aplikacji Alibaby znajdziecie dużo tanich produktów. Tak, jak jeden z naszych klientów znalazł ostatnio produkt w cenie 4 USD przy 2000 sztuk. Byliśmy dosyć sceptycznie nastawieni, ale wysłaliśmy zapytanie. Otrzymaliśmy cenę 17,48 USD za sztukę, na warunkach EXW, czyli bez dostawy do chińskiego portu.

Skąd biorą się różnice w cenie? Kiedyś zapytaliśmy wprost dostawcę o inny produkt i była podobna sytuacja. Do końca nie potrafili wyjaśnić, dlaczego na portalu Alibaba widnieje 10-krotnie niższa cena. Chodziło wtedy akurat o oświetlenie rowerowe, widniała tam cena 0,28 USD, a wysłali nam cenę około 3 USD.

Akurat w tej kwestii możemy traktować portal Alibaba, jako targowisko. Po prostu firmy muszą znaleźć chętnego klienta, oferuje się świetne ceny, promocje - czymś trzeba przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. O ostatecznej cenie zawsze można porozmawiać. Jeśli będziecie mieli do wyboru takie samo oświetlenie rowerowe za 3 USD, a w innej firmie 0,28 USD, do kogo napiszecie zapytanie? Dlatego dostawcy z Chin zrobili taki wyścig, \"kto da niższą cenę\". Oczywiście doszło do absurdów i w wielu branżach ceny zostały mocno zaniżone.

Wiele lat temu na Alibabie pojawiały się orientacyjne ceny, bez określonych ilości. Taki dostawca mógł nam zawsze odpisać: \"Wiesz co te 0,28 USD dotyczy zamówienia na 1 mln sztuk, a jeśli wy chcecie 1000 sztuk to niestety cena jest wyższa i bez dostawy do portu, nie może to być cena FOB\".

Pamiętajcie, aby zawsze ustalać dokładnie szczegóły, ilości, opakowania, terminy, warunki dostawy z chińskim dostawcą. Wycena musi być konkretna, zawierać wszystkie szczegóły, a cena produktu musi być realna. Zbyt tani produkt, a do tego oferta razem z transportem do Polski to zawsze większe ryzyko.

Pomagamy zawsze w dokładnych kalkulacjach cen, bo bardzo często to co widzicie w serwisie Alibaba to tylko nierealna cena dla przyciągnięcia Waszej uwagi.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl