PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Dni wolne - Chiński Nowy Rok

Kategoria: praktyczne porady w imporcie z Chin

 

Zbliża się Chiński Nowy Rok i wbrew pozorom nie jest to tylko Azjatycka tradycja, ale to święto ma ogromny wpływ na cały Świat! Chodzi oczywiście o dni wolne w Chinach (i innych krajach Azji). W wielu firmach i fabrykach w Kraju Środka nie praktykuje się nawet urlopów, wakacji. Najdłuższy okres, w którym chiński pracownik może wypocząć i spędzić czas z rodziną to właśnie Święto Wiosny (Spring Festival - inaczej Chinese New Year). Wigilia Nowego Roku jest zmienną datą, bo opiera się o kalendarz księżycowy. Zwykle jest pomiędzy 22 stycznia a 24 lutego. Warto przed końcem naszego roku kalendarzowego dopytać chińskich dostawców, kiedy mają dni wolne, aby prawidłowo zaplanować produkcję i transport. Władze w Chinach próbują normować okres świąteczny, ale firmy i fabryki traktują to bardzo indywidualnie. Większość firm ma już wolne nawet na 5-7 dni przed Nowym Rokiem, inne tylko dzień wcześniej. Część firm wraca do pracy w ciągu 7-10 dni, inne mają nawet 14-20 dni wolnego. Często po takim święcie wracają do pracy w weekend. W praktyce biura przy fabrykach i firmy handlowe mają krótszą przerwę, a robotnicy z linii produkcyjnej dłuższą. Chodzi o to, że robotnicy raczej nie mają wielu dodatkowych dni wolnych w ciągu roku poza oficjalnymi świętami. Jeśli jakiś importer w Polsce nie uwzględni chińskich świąt naraża się na opóźnienia i inne kłopoty takie jak brak dokumentów, składowanie towaru w magazynie portowym, brak dostępnych kierowców w Chinach, opóźnienia odpraw celnych itp. Warto zaznaczyć w swoim kalendarzu chińskie święta by uniknąć komplikacji w imporcie z Chin i złożyć naszym chińskim dostawcom życzenia na czas.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl