PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Import maseczek z Chin - ryzyko, niebezpieczeństwo

Kategoria: praktyczne porady w imporcie z Chin

 

Wszyscy próbują teraz importować maseczki z Chin, wielu próbuje, niektórzy realnie importują. Zanim się na to zdecydujecie zapoznajcie się z ryzykiem importu maseczek z Chin.

Ryzyko związane z importem maseczek jednorazowych / masek z filtrem z Chin:

1. W Chinach oferuje je już każda firma, nie każda ma o tym pojęcie, nie każda dba o jakość, właściwe pakowanie itd.

2. Wiele firm jest w trudnej sytuacji finansowej, tym samym jest to dużo większe ryzyko oszustwa.

3. Płatność za maseczki to czasami 90% z góry, jako depozyt i 10% przed wysyłką towaru. W najlepszym wypadku 50% jako depozyt. Czy możecie komuś tak zaufać i przelać mu 1 mln dolarów bez gwarancji czy i kiedy maseczki w ogóle wylecą z Chin?

4. Spedycja ostrzega nas, że to towar deficytowy, może zostać skradziony w czasie transportu lub przejęty przez inny kraj.

5. Po stronie chińskiej wymagane są również dokumenty związane z produktem medycznym, nie każdy dostawca o tym wie, nie każdy posiada te dokumenty.

6. Niektórzy agenci nie biorą już maseczek na transport kolejowy.

7. Oczywiście maseczki wymagają deklaracji zgodności, a certyfikat CE jest często 'zapożyczany' z innych firm. Nie każdy certyfikat jest właściwy, nie każdy jest wiarygodny. Ważne jest też, aby sprawdzić, czy dany wyrób pokrywa się z wymaganiami i normami naszych instytucji.

8. Oprócz certyfikatu konieczne jest właściwe oznaczenie, znak CE na opakowaniach, na maseczkach z filtrem. Prawda jest taka, że wiele firm skupuje te maseczki od różnych dostawców, tym samym oznaczenia mogą być różne, może nie być ich wcale.

9. Istnieje też ryzyko, że w Chinach i / lub w Polsce prawo zmieni się z dnia na dzień.

10. Unia Europejska może również zmienić przepisy związane z importem maseczek, z cenami itd.

11. Maseczek wciąż przybywa, ceny transportu lotniczego wzrosły trzykrotnie, oczywiście ceny maseczek w Polsce również poszybowały do góry, ale może dojść do sytuacji, że rynek się nasyci, wirus osłabnie, a wiele firm zostanie z milionami maseczek, które zakupili po zawyżonych cenach, z dużo droższym transportem i po wyższym kursie dolara.

Warto o tym wszystkim pomyśleć, nie tylko o zyskach!

Oczywiście mamy świadomość, jak bardzo potrzebne są maseczki, szczególnie dla służb medycznych. Tutaj jednak konieczne byłoby zaangażowanie władz i pełna odpowiedzialność za organizację tych produktów w rozsądnych cenach.

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl