PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Skutki importu podróbek z Chin

Kategoria: import z Chin dla początkujących

 

Pisaliśmy wcześniej o tym dlaczego nie wolno importować towarów podrabianych lub markowych bez zezwolenia przedstawiciela danego znaku towarowego. Jeśli ktoś jednak celowo lub przypadkowo (np. nie będzie wiedział, że chiński dostawca wszył metki ze znanym logo) zdecyduje się na taki krok, co mu grozi? Przy imporcie na mniejszą skalę może się to zakończyć po prostu zniszczeniem towaru i ewentualnie nałożeniem kary finansowej. Import na większą skalę może zakończyć się tym samym, ale dodatkowo skontaktuje się z nami kancelaria prawna przedstawiciela danej marki i zażąda wyjaśnień. Mogą oczekiwać zadośćuczynienia lub skierować sprawę do sądu. Oczywiście taki importer jest na przegranej pozycji i żadne wytłumaczenia typu 'nie wiedziałem, co było spakowane' raczej tutaj nie pomogą. Wiele firm przede wszystkim z branży odzieżowej i zaawansowanych technologii wydaje duże kwoty na walkę z nielegalnym obrotem ich towarami i rozprowadzanie podróbek. Poza tym po ich stronie jest prawo, odpowiednie przepisy i różne urzędy. Warto się zastanowić, czy na pewno chcemy sprowadzić telefony wyglądające jak I-Phony, czy zegarki ze znanym logo lub koszulki Nike itp. W najlepszym wypadku towar będzie zniszczony, a w najgorszym zniszczona zostanie cała firma niesfornego importera.

 

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl