PORADNIK - IMPORT Z CHIN

Poradnik - jak importować z Chin

import z Chin: co imporotwać, jak bezpiecznie importować

<<< powrót do spisu tematów

 

Transport z Chin najdroższy w historii! - 30 czerwca 2021

Kategoria: transport z Chin

 

Stawki za fracht morski osiągnęły naprawdę szokujące wartości. Zastanawiacie się pewnie, czy to dobry moment na rozpoczęcie importu z Chin? Wiele osób obserwując wzrost cen od swoich dostawców, hurtowników i dystrybutorów w Polsce, w Europie postanawia importować z Kraju Środka na własną rękę. Niestety w wielu przypadkach ceny będą po prostu takie same, różnicą może być jakiś procentowy zysk importera. Zarówno ceny surowców po stronie chińskiej, jak też fracht morski mają ogromny wpływ na ostateczną cenę. Po prostu import będzie jeszcze trudniejszy!

Dzisiejsza wycena z portu Ningbo (30 czerwca 2021), kontener 40"HQ ponad 15000 USD! Najpierw brakowało kontenerów, później statków (problemy w porcie w Shenzhen, zmiany rejsów itd.). Wszystko to złożyło się na kolejny wzrost cen. Pandemia spowodowała ogromne zapotrzebowanie na sprzęt domowy, AGD, sprzęt fitness, elektronikę użytkową itd. Sklepy internetowe osiągają rekordy sprzedaży, ale niestety wszystko to wpłynie ostatecznie na wyższe ceny towarów.

Armatorzy podnoszą już ceny bez mrugnięcia okiem. Statki kursują pełną parą pomiędzy wszystkimi kontynentami. Nam zdarza się, że klient dzwoni i pyta, kiedy może wysłać towar, a nie za ile - cena frachtu czasami nie ma znaczenia. Zastanawiamy się, na ile rzeczywiście puste kontenery utknęły w Amerykach i Europie, a ile jest w tym zwykłej chęci zysku przy ogromnym popycie na towary z Chin. Zresztą nie chodzi tylko o Chiny, ale wiadomo skąd pochodzi ogromna większość towarów. Stawki za fracht wzrosły również na trasach pomiędzy innymi kontynentami, nie dotyczy to tylko Azji.

Niektórzy armatorzy w tym roku osiągnęli zyski 50-krotnie wyższe niż w latach poprzednich! Oni mogą zacierać ręce, a my będziemy po prostu płacić dużo więcej za towary. Może jeszcze tego tak nie widać, bo w naszej ocenie jest to okres przejściowy. Dystrybutorzy, importerzy i hurtownicy ratują się stanami magazynowymi i czekają jeszcze z podwyżkami ograniczając własne zyski. Wiadomo - to nie potrwa zbyt długo, wiele firm tego nie wytrzyma i będą niestety bankrutować. Najmocniejsi wytrzymają ten okres, a później ceny towarów znacząco wzrosną. Widać to już w przypadku materiałów budowlanych, a wkrótce (tak jak mówi o tym poniższy artykuł) będzie to dotyczyło wszystkich produktów od kawy po zabawki!

 

https://time.com/.../shipping-costs-surge-price-hike-goods/

 

import z Chin

 

COPYRIGHT © JCC INTERNATIONAL TRADE
KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY FIRMY JCC INTERANTIONAL TRADE JEST ZABRONIONE!!!

 

<<< powrót do spisu tematów

Import z Chin, transport z Chin, kontrole jakości w Chinach.

Skontaktuj się z nami!

Import z Chin - kontakt z JCC Int. Trade:

Polska - tel. kom. 730 415 911 email: import@jccint.com / tel. kom. 609 044 394 email: polska@jccint.com    ∴  Chiny - tel. kom. +86 13725505676, email: chiny@jccint.pl